Münevver Karabulut'u Katletmişti! Babası Duyurdu, Cem Garipoğlu'nun Mezarı Açılacak Mı?

Son derece vahşi bir cinayete kurban giden ve aylarca konuşulan Münevver Karabulut cinayeti yeniden gündemde. Cem Garipoğlu'nun mezarı açıldı mı, öldü mü, kaçtı mı?

Gündem 10.04.2022 - 12:35 10.04.2022 - 12:37 Gülcan Özer

Tarihler 3 Mart 2019 tarihini gösterdiğinde Türkiye kan donduran bir cinayet haberi ile sarsılmış, Münevver Karabulut, Cem Garipoğlu tarafından son derece vahşi bir şekilde işlenen cinayete kurban gitmişti. Cinayeti bu kadar gündemde tutan, Garipoğlu'nun zavallı genç kızın cesedini testere ile parçalara ayırması ve son derece zengin bir ailenin çocuğu olmasıydı. 

Münevver Karabulut'un cansız bedeni parçalara bölünerek çöp konteynerlerine atılırken Cem Garipoğlu cinayetin ardından tam 197 gün kaçmayı başarmış, sonunda ise yine güvenlik güçlerine kendisi teslim olmuştu. Cinayeti işlediği tarihte kendisi de 18 yaşından küçük olan Garipoğlu Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 24 sene hapse mahkum edilmişti. 

CEM GARİPOĞLU İNTİHAR MI ETTİ, HAPİSTEN Mİ KAÇTI?

Münevver Karabulut cinayetinin üzerinden 13 sene geçerken vahşice öldürülen genç kızın babası Süreyya Karabulut yapmış olduğu açıklaması ile Cem Garipoğlu'nun cesedinin kendisine gösterilmediğini belirterek mezarının açılmasını talep edeceğini duyurdu. 

münevver karabulut

Baba Karabulut yaptığı açıklamasında "8 yıldır kâbusun içindeyim. O celladın cesedini görseydim belki ikna olurdum. Ama cesedini göstermediler. İntihar ettiğine inanmıyorum çünkü böyle bir celladın kendi canına kıyabileceğine inanmıyorum. Ya öldürüldü ya kaçırıldı. Bayramdan sonra mezarının açılmasını talep edeceğim. Yoksa bu kâbus bitmeyecek" dedi. 

O tarihte son derece zengin bir ailenin çocuğu olması nedeni ile Garipoğlu'nun hapisten kaçırıldığı ve sahte bir ölüm ile cenaze töreni organize edildiği iddiaları uzun süre gündemde yer almıştı. 

cem garipoğlu mezarı

Garipoğlu'nun Münevver Karabulut'u katlettiği lüks villada yer alan içi dolu para dolu çantanın kaybolduğu iddiaları da günlerce basında yer almıştı. 

cem garipoğlu ailesi

10 Ekim tarihinde Cem Garipoğlu'nun tek başına kaldığı Silivri 5 Nolu Cezaevindeki hücresinde intihar ettiği açıklanmış, kamuoyunda o dönemde intihar büyük sansasyon yaratarak komplo teoricilerini de harekete geçirmişti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@