O şehir bu şehir yok 81 ilde herkese Erdoğan'dan TOKİ müjdesi! Evi olmayanlar için son tren kalkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesiyle 81 il geneli herkese TOKİ ile ev alma şansı verilecek. Çevre Bakanı Murat Kurum'dan 0.49 Ziraat destekli 240 ay vadeli sosyal konutlara dair ilk açıklaması geldi.

Toki 16.04.2022 - 08:52 16.04.2022 - 08:52 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Türkiye'nin merakla beklediği açıklama hafta içerisinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan geldi. Bakan Murat Kurum uzun süredir hakkında açıklama yapılmayan ancak milyonlar tarafından merakla beklenen sosyal konut projelerine ilişkin bilgiler verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa zaman içerisinde bir konuşma yapacağını aktaran Bakan Murat Kurum, bazı  detayları da kamuoyu ile paylaştı. İşte TOKİ'den ev almak için sırada olan herkesi ilgilendiren o açıklamalar. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN 0.49 FAİZ DESTEĞİYLE 240 AY VADELİ TOKİ KONUTLARI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2019 ve 2020 yıllarında 50.000 ve 10.000 kontenjanla sağladığı projeler ile dar gelirli ailelerin çok kolay ödeme koşulları ile ev sahibi olmaları sağlandı. Aileler o dönem yapmış oldukları başvurular ile TOKİ'den 2+1 ve 3+1 evler aldılar. Çok cuzi bir tutarda peşinat ödemesi yapan vatandaşların ev almalarına Ziraat Bankası 0.49 faizli konut kredisi desteği ve 240 ay vadeli ödeme planıyla aracılık etmişti. 

2021 yılında pandemi nedeniyle başvuru alınamayan sosyal konut projelerinde 2022 müjdesi geldi. 

Çok uzun zaman önce yapılan açıklamaların üzerinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum hafta içerisinde yeni açıklamada bulundu. Aylar sonra gelen açıklamada; 2022 yılı 81 ile geneli TOKİ konut satışları için müjde verilmiş oldu. Bakan Kurum konuşmasında temel olarak önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda bir açıklama yapacağını söyledi. 

erdoğan toki 2022 müjhdesi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un 100.000 sosyal konut projesine ilişkin açıklaması;

"Bu yola da çıkarken Cumhurbaşkanımız, 'Evsiz hiçbir vatandaşım kalmasın.' anlayışıyla bu projeyi başlattılar. TOKi ile yakın zamanda, Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacaklar, yine bir sosyal konut hamlesini 81 ilimizde yapacağız. Bu yıl içerisinde açıklayacağız."

KİMLER NE ZAMAN VE HANGİ KONUTLAR İÇİN TOKİ'YE BAŞVURU YAPACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan sosyal konut projesinin bir önceki projeler gibi olması bekleniyor. Yüzde 10 peşinat ödemesi, 240 ay vadeli ödeme planı, 0.49 faiz desteği. Alt gelir grubu kapsamında 2+1, orta gelir grubu kapsamında 3+1 konut satışları yapılacak. Başvurular e-Devlet'ten yaz aylarında alınacak ve daha sonra kura çekilişleri düzenlenece. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@