Okullar Kapanacak Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların son durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan konuşmasında karantina uygulaması ve okulların kapanmasına dair süreci değerlendirdi.

Gündem 05.10.2021 - 15:28 05.10.2021 - 15:28 Mustafa KARAGÖZ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanmaması için uzun uğraşlar veriyor. Okullarda sürekliliği sağlamak adına kontrolleri sıkı tutan bakanlık son olarak tarama testi uygulamasına başlamıştı. Uygulama ile 10 şehirde yer alan okullarda velilerin de izinleri dahilinde öğrencilere karışık testler uygulanacak. MEB'in çalışmaları bu yönde ilerleken konuya dair son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN OKULLARIN KAPANMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Tören kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ilkokullar ve ortaöğretim sınıflarına ilişkin son verileri kamuoyu ile paylaştı. 

Konuşmasının başında okulların açık olduğunu ve halen yüz yüze eğitimin devam ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin yüz yüze eğitimlerine dair de bilgi verdi. 

Tören kapsamında yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Şu ana kadar sadece iki okulumuzda karantina uygulamasına gidildi. Vaka durumuna göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama ilçe il çapında bir kapanma düşünmüyoruz. Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitemizde de eğitim öğretimin kesintisiz sürmesinde kararlıyız. Tüm planların buna göre yapılmasında fayda görüyorum." ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın okulların açık kalması için almaları gereken tüm tedbirleri aldığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@