Önce Şişir, Sonra İndir Alışveriş Çılgınlığı İndirim Kampanyaları Tepki Çekti!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken alışveriş çılgınlığı kampanyaları hakkında vatandaşı uyardı.

Gündem 24.11.2019 - 14:34 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken alışveriş çılgınlığı kampanyaları hakkında vatandaşı uyardı. Büyük indirim tuzağı ile vatandaşın alışverişe teşvik edildiğini belirten Palandöken önce şişir sonra indir kampanyaları hakkında uyarılarda bulundu.

Son dönemde pek çok ünlü markanın duyurduğu Black Friday Çılgın Cuma indirim kampanyaları büyük ilgi görüyor. Pek çok dev e-ticaret online alışveriş sitesi tarafından da düzenlenen kampanya vatandaş için büyük hayal kırıklığına dönüştü. İndirim Günleri İçerisinde Merdiven Altı Ürünler Mi Satılıyor?Konu hakkında açıklama yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken yapılan indirimleri eleştirerek "Tüm dünyada hızla yayılan 'alışveriş çılgınlıkları' kapsamında düzenlenen aldatıcı kampanyalar konusunda vatandaşlarımız dikkatli olmalı.Yılda 2 kez indirim kampanyası yapılır, biri yaz, diğeri kış sezonu sonunda. Kampanyaları kurala bağlayalım, mağduriyetlerin önüne geçelim. Çünkü bu satış kampanyalarında sadece kuralsız ürün satışı yapılmıyor, merdiven altı ürünler de piyasaya sürülüyor" diyerek gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Önce Şişir, Sonra İndiri Kampanyaları Yapıldı! Yapılan indirim aldatmacısının tamamen yıl sonuna doğru stoklarını bitirmek isteyen firmaların aldatmacası olduğunu savunan Bendevi Palandöken indirim gününden önce fiyatların şişirildiğin ardından da indirim süsü verilerek eski oranlara geri çekildiğini iddia ederek şirketleri eleştirdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@