Oppo Tam Kapasitede 1000 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kasım ayı itibarıyla İstanbul Tuzla’da yapımına başlanan tesis için müjdeyi verdi.

Teknoloji 09.03.2021 - 14:20 09.03.2021 - 14:20 Serhat Karaman
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kasım ayı itibarıyla İstanbul Tuzla’da yapımına başlanan tesis için müjdeyi verdi. 12 bin metrekare alana kurulu tesisin Çin merkezli Oppo marka akıllı telefon üretimi için hazırlandığı hatırlatan Varank, tesisin 3 ay içinde kurduğu sistemler ve STM üretim bandı sayesinde test üretimine başladığını açıkladı. test üretimleri sırasında büyük bir istihdam olanağı yaratan tesis için tam kapasite ile üretim yapması halinde 1000 kişiye istihdam sağlanabileceği belirtildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Oppo Türkiye Üst Yöneticisi Weijian Zhou eşliğinde yeni kurulan üretim tesisini ziyaret etti.

"Made İn Türkiye" İbaresi Raflara Yerini Alacak

Varank, Oppo Türkiye Üst Yöneticisi Weijian Zhou eşliğinde gerçekleştirdiği ziyareti sırasında istihdam sağlanmış olan çalışanlar ile sohbet etti.  Test üretiminin başarıyla devam ettiğini belirten Varank, fabrikanın açılışı için heyecanlı olduklarını söylerken fabrikanın faaliyete geçmesiyle beraber "Made in Türkiye" ibaresi ile üretilen Oppo marka akıllı telefonların satış raflarında yerini alacağını belirtti. Oppo’nun Tuzla bölgesinde açılan fabrikasının ana kart dahil olarak CKD sistemi ile tüm ana karttaki parçaların fabrikada birleştirilmesine imkan verdiğini belirtti. Varank, Oppo markasının tüm parçaların aynı fabrikada birleştirilmesi ile tüm küresel akıllı telefon üreticileri arasında Türkiye’de üretilen ilk fabrika olma özelliği taşıdığını da vurguladı. Varank, açılışının ardından tam kapasite çalışması durumunda fabrikanın 1000 kişiye istihdam sağlayacağını da belirtti.

Türkiye Yatırımı Her Zaman Kazançlı

Türkiye’ye yatırım yapan yatırımcıların her zaman kazançlı çıktıklarını söyleyen Varank, pandemi döneminde gösterilen başarının bunun bir simgesi olduğunu belirtti. Orta ve yüksek teknoloji kullanımına dikkat çeken Varank, akıllı telefonlar alanındaki yatırımların önemli bir farkındalık yaratacağını söyledi. Varank, tesise gerçekleştirdiği ziyaret sonrası sosyal medya hesabı üzerinden ‘Hoş geldin!’ paylaşımında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@