Optimar Son Anket Sonuçları Açıklandı: Bugün Seçim Olsa Hangi Parti Kazanır, Kim Cumhurbaşkanı Olur?

Optimar son anket sonuçları yayımladı. Partilerin son oy oranları, Cumhurbaşkanlığı anketi 2021 anketi, bugün seçim olsa kim kazanır?

Gündem 16.07.2021 - 16:20 16.07.2021 - 16:49 Gülcan Özer

Partilerin son oy oranları kamuoyu tarafından yakından takip edilirken konu hakkındaki son araştırma raporu Optimar tarafından açıklandı. Daha önce başarılı anket çalışmaları ile adını duyuran Optimar bugün seçim olsa kim kazanır, partilerin son oy oranları, en güvenilir siyasetçi kim, bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa adayların oy oranları başta olmak üzere çok sayıda merak edilen konuda yeni anket çalışmaları raprounu yayımladı. 

BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, PARTİLERİN SON OY ORANI YÜZDE KAÇ?

 Son dönemde siyasetin en çok tartışılan gündem maddeleri arasında yer alan erken seçim sürecinde partilerin son oy oranları da yakından takip ediliyor. Optimar tarafınan yapılan son anket çalışması raporunu köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi çok tartışılacak rakamları yorumladı. Bu pazar seçim olsa kim kazanır anketi verilerine göre partilerin son oy oranları şu şekilde gerçekleşti;

Ak Parti'nin Son Oy Oranı Yüzde 40.5

CHP'nin Son Oy Oranı Yüzde 24

MHP'nin Son Oy Oranı Yüzde 10.6

İyi Parti'nin Son Oy Oranı Yüzde 9,9

HDP'nin Son Oy Oranı Yüzde 8,6

bugün seçim olsa kim kazanır
EN BEĞENİLEN SİYASETÇİ KİM?

Siyasiler açısından büyük önem taşıyan en beğenilen siyasetçi anketi sonuçları da ilan edildi. Yapılan anket çalışmasına göre en beğenilen siyasetçi yüzde 39,50 oy oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan'ı yüzde 13,7 oranı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş takip etti. Son anket çalışmalarında gerileme yaşayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 6,9 oy oranı ile dördüncü sıraya gerilerken 3. sıraya ise aday olacağı iddia edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerleşti. 

BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLSA KİM KAZANIR?

Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçları da ilan edilirken bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa en çok oy alacak olan kişi yüzde 41,7 oy oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Hatırlanacağı üzere Nisan ayında açıklanan ankette Erdoğan'ın oy oranı yüzde 38,6 seviyesine gerilemişti. 

Erdoğan ile Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak olan seçimde Erdoğan'ın oy oranı yüzde 48,1 olarak açıklanırken, Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan ankette ise oy oranı yüzde 49,2 olarak gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük oy oranını ise Mansur Yavaş'ın karşısında yüzde 46,8 seviyesine kadar düşüyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@