Pandemi Sonrası Karavan Tatili Gözde Oldu, Talep Patlaması Yaşandı! Karavanlar Kaç TL?

Koronavirüs salgını pek çok alanda olduğu gibi insanların tatil tercihleri de değişti. 5 yıldızlı otellerde her şey dahil tatil konseptinden uzaklaşan insanlar doğa ile baş başa geçirebilecekleri kamp tatili önerilerine yönelirken karavan satışları da patlama yaşadı. Peki, karavan fiyatı ne kadar?

Pandemi Sonrası Karavan Tatili Gözde Oldu, Talep Patlaması Yaşandı! Karavanlar Kaç TL?

Özellikle de son dönemde artan vaka sayıları sonrasında dünya bir kere daha koronavirüs mücadelesi vermeye devam ederken insanların tercihleri de değişti. Zorunlu olarak alınan kısıtlama kararlarının yanı sıra insanların hastalık kapma endişesi ile değişen tercihleri tatil kararlarına da yansıdı.

Eskiden herkesin öncelikli olarak tercih ettiği 5 yıldızlı her şey dahil otel konsepti terk edilirken doğa ile iç içe, kalabalıktan uzak, izole tatil önerileri öne çıktı. Bunlardan biri de karavanla tatil yapılmasına olanak sağlayan karavan kampları olarak öne çıktı.

KARAVAN NE KADAR, KAÇ LİRA?

Pandemi dönemi ile beraber karavan taleplerine yetişemez hale geldiklerini belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Karayolları Turizmi İhtisas Başkanı Kerem Serkan Çoban talep ile beraber sektördeki üretici sayısının da arttığını belirterek “Karavan fiyatları 75 bin liradan başlıyor, 200 bine kadar çıkabiliyor. Fiyatlar markaya, donanıma göre değişiyor.

Gerçekten bir sevda. Bir defa karavanla tatil yapan kolay kolay vazgeçemez. Ülke olarak da ciddi bir atağa geçtik. İhracatta yapılıyor. Gelecek yıllarda Türkiye, karavan üretiminde dünyaya yön verecek. Buna inancımız tam” diyerek fiyatlar hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.

TÜRKİYE'DE KAMP ALANLARI KAÇ TANE?

Türkiye genelinde resmi bir rakam olmamakla beraber yaklaşık 25 bin tane karavan olduğunu belirten Çoban Türkiye'de bulunan kamp alanlarının sayılarını da yetersiz olduğunu belirterek Türkiye genelinde yaklaşık 150 kamp alanı bulunduğunu, komşumuz olan Yunanistan'da ise bu sayının 200 olduğunu dile getirdi.