Payitaht Abdülhamid Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dönem dizileri arasında yer alan Payitaht Abdülhamid Dizisi, TRT 1 ekranlarında yayımlanıyor. Peki, Payitaht Abdülhamid Dizisi nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 26.04.2019 - 15:55 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Dönem dizileri arasında yer alan Payitaht Abdülhamid Dizisi, TRT 1 ekranlarında yayımlanıyor. Peki, Payitaht Abdülhamid Dizisi nerede çekiliyor?

Payitaht Abdülhamid dizisi tarih ve kurgu kategorilerinde yer alıyor. Senaristliğini Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un yaptığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Serdar Akar bulunuyor. TRT 1 ekranları aracılığıyla izleyicileri ile buluşan Payitaht Abdülhamid dizinin her Cuma saat 20:00’da yeni bölümü yayınlanıyor.Payitaht Abdülhamid Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Payitaht Abdülhamid dizisinin çekildiği yer Kocaeli’dir. Bir dönem dizisi olan Payitaht Abdülhamid’in setinin nerede kurulduğu izleyicilerinin merak ettiği konulardandır. Dizi İzmit’te bulunan ve bu dizi için yenilenmiş olan Seka Film Platosu’nda çekiliyor. Dönemi en iyi şekilde yansıtabilmek için platoya farklılıklar katan ekip Yıldız Sarayı’nın mekanlarının da aynısı inşa edilmiştir. Ayrıca dizinin dış mekan çekimleri İstanbul’un ve İzmit’in çeşitli bölgelerinde de yapılıyor. Payitaht Abdülhamid Dizisinin Konusu Nedir?Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu Sultan Abdülhamid Han’ın hayat hikayesidir. Dizi Abdülhamid’in tahta çıkması ile beraber verdiği mücadeleleri konu ediniyor. 33 yıl tahta kalan Abdülhamid Han’ın son 13 yılı izleyiciler ile buluşuyor. Bu süre zarfında Osmanlı devletinin gücünü koruyabilmesi için savaş veren Adbülhamid’in yaşantısı en çok merak edilen tarihi dönemler arasındadır. Dizide de bu dönem, içerisinde kurgular da barındırarak seyircilere aktarılmaya çalışılıyor. Payitaht Abdülhamid Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?Payitaht Abdülhamid dizisinin oyuncuları arasında Bülent İnal yer alıyor. İnal Abdülhamid’i oynuyor. Dizide Bidar Kadın Efendi’yi ise Özlem Conker canlandırıyor. Bu ikilinin yanıs ısra Tahsin Paşa, Bahadır Yenişehirlioğlu ile, Mahmud Paşa, Hakan Boyav ile ve Seniha Sultan da Selen Öztürk ile hayat buluyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@