Poşet Beyannamesi ve Geri Kazanım Katılım Payı Ödemesi Son Tarihi Yaklaşıyor!

Poşetlerin paralı olması ile beraber paralı poşet satan kişi, kurum ve kuruluşlar için poşet beyannamesi uygulamasına geçildi.

Gündem 04.04.2019 - 16:06 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Poşetlerin paralı olması ile beraber paralı poşet satan kişi, kurum ve kuruluşlar için poşet beyannamesi uygulamasına geçildi. Son beyan ve ödeme tarihi!

Plastik poşetlerin ücretli olması ile vatandaştan 25 kuruş poşet parası toplayan kişi ve işletmeler için poşet beyannamesi tarihi ve geri kazanım katılım payı ödemesi için son başvuru tarihi yaklaştı. Plastik Poşet Beyannamesi Son Beyan Tarihi 24 Nisan Günü Dolacak! Diğer tüm vergilerde olduğu gibi vergi mükellefleri ilk olarak plastik poşet beyanı verecekler. Ardından beyan ettikleri poşet gelirleri üzerinden tahakkuk edecek olan geri kazanım katılım payı ödemesi için süreç başlayacak. Beyanname verme işlemleri 24 Nisan'a kadar devam ederken son ödeme tarihi ise 30 Nisan 2019 olarak uygulanacak. Kurumlar vergisi mükellefleri beyanlarını 3 ayda bir verirken diğer vergi mükellefleri ise aylık olarak beyan vermeye devam edecekler. 4 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan yeni tebliğin detayları şu şekilde açıklandı. Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)

Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@