Ramazanda 21 Günlük Tam Kapanma Geliyor Mu? Alınan Kararlar

Ramazan tam kapanma olacak mı? 21 günlük kısıtlamalar ne zaman başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan ayı kısıtlama ve tam kapanması açıklaması ile uygulanacak tedbirlere ilişkin son gelişmeler haberimizde.

Ramazanda 21 Günlük Tam Kapanma Geliyor Mu? Alınan Kararlar

Türkiye'de koronavirüs salgınında vaka oranlarının artması Ramazanda 21 günlük tam kapanma tedbirlerine neden olacak gibi. Günlük vaka oranlarının çok yükselmesi, bu alanda Türkiye'nin diğer ülkelere göre ilk sıraya çıkması gibi etmenler Ramazan ayında tam kapanma olabileceği iddialarını gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise son konuşmasında Ramazanda tam kapanma konusuna dair bazı sinyaller verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının tüm detayları ve uygulanacak tedbirlere dair tüm gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

RAMAZAN AYINDA 21 GÜNLÜK TAM KAPANMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vaka sayılarında yaşanan artışlara ilişkin açıklamlaarda bulundu. Konuşmasında tedbirlerin yeniden geri getirildiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayında uygulanacak ek önlemlerle salgının önüne geçilebileceğini söyledi.

Tam kapanma konusuna ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu.". Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz."

Ramazanda 21 Günlük Tam Kapanma Geliyor Mu? Alınan Kararlar - Resim 1

RAMAZANDA ÜLKEMİZİ DİNLENDİREREK

Ramazan ayında uygulanabilecek tam kapanma tedbirlerine dair ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli ifadeler kullandı. Ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek, diye sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanmaya dair konuşmasını sözlerini şu ifadelerle sürdürdü.

"Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır."

GÜNLÜK VAKA SAYILARI TAM KAPANMAYI GÖSTERİYOR

Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayıları çok yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilerde günlük vaka sayıları 55 bin sınırına dayanmış durumda. Son açıklanan raporda günlük vaka sayısı 54 bin 740 olurken bu rakam ile Türkiye dünyada en fazla vaka artışının yaşandığı ülkeler arasında yer aldı.

DAHA ÖNCEDEN AÇIKLANAN KARARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son kabine toplantısında yaptığı konuşmasında Ramazan Ayına ilişkin açıkladığı kararlar bulunuyor. Ramazan ayında fedakarlık yapılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir." kararlarını duyurmuştu.