Resmi Rakamlar Açıklandı! Türkiye'de Corona Virüse Yakalanan Kaç Hasta İyileşti?

Corona virüsünün Türkiye'de sonuçlarının ne boyutta olduğu rakamsal olarak açıklanırken 26 hastanın bu ölümcül salgına yakalanarak tedavi olduktan sonra iyileştiği bildirildi.

GÜNDEM 25.03.2020 - 20:40 15.07.2021 - 00:08

Corona virüsünün Türkiye'de sonuçlarının ne boyutta olduğu rakamsal olarak açıklanırken 26 hastanın bu ölümcül salgına yakalanarak tedavi olduktan sonra iyileştiği bildirildi. Türkiye'de corona virüs vakalarını detaylarıyla gösteren tablo Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlandı.

Corona virüsü ile mücadelesinde hız kesmeyen Türkiye'de bu ölümcül salgının hangi boyutlarda etki bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan tabloyla duyuruldu.Bahsi geçen tabloya göre Türkiye'de bugüne kadar toplam 27.969 kişiye corona virüsü şüphesiyle test yapıldı. Bu testlerden 1.872'si pozitif çıktı ve bu kişiler çeşitli hastanelerde  tedavi altına alındılar.Corona virüsü sebebiyle Türkiye'de 44 kişi hayatını kaybetti. Yapılan tüm müdahaleler bu vatandaşların hayatta kalmalarını sağlayamadı.Tabloda en dikkat çekici bölüm ise corona virüsü bulaşan ve tedavi olduktan sonra iyileşenlerin sayısının verilmesi oldu. Bu tabloya göre 26 hasta bu illetten kurtularak ölümün kıyısından döndüler. Bu 26 hastanın iyileşme süreci corona virüsünden endişe duyan vatandaşlar için moral oldu.Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bu iyileşen vatandaşların iyileşme süreci hakkında detaylı bilgi vererek insanlara moral aşılaması bekleniyor.

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@