Ruhsat Mağduru İnşaat Firması CHP Merkezine Haciz Gönderdi

Didim Belediyesi ile Nehirsan İnşaat arasındaki ruhsat davası yeni bir boyut kazandı. Didim Belediyesi'nden alacağını tahsil edemeyen inşaat firması CHP merkezine haciz ihtarnamesi gönderdi.

EMLAK MAGAZİN 02.11.2018 - 16:01 15.07.2021 - 00:19 SERHATMEDYA

Didim Belediyesi ile Nehirsan İnşaat arasındaki ruhsat davası yeni bir boyut kazandı. Didim Belediyesi'nden alacağını tahsil edemeyen inşaat firması CHP merkezine haciz ihtarnamesi gönderdi.

Nehirsan İnşaat Didim Belediyesi'nden gerekli izinleri alarak rezidans projesi için inşaata başladı. Ancak 2014 yılında yapılan yerel seçimlerden sonra belediye başkanı değişti ve iki belediye başkanının da CHP'li olmasına rağmen yeni belediye başkanı bir önceki başkanın vermiş olduğu yapı ruhsatını iptal etti. Yapı ruhsatı iptali nedeni ile Nehirsan İnşaat mağdur olduğunu belirterek Didim Belediyesi hakkında dava açarak yargı sürecini başlattı. Görülen davaların ardından Didim Belediyesi suçlu bulundu ve mahkeme Nehirsan İnşaat'a 1 milyon 405 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Didim Belediyesi Borcu Ödememekte Israr Etti Didim Belediye Başkanı karara rağmen kesinlikle bu parayı ödemeyeceklerini dile getirince şirketin avukatları tarafından önce Didim Belediyesi'ne ait olan tüm banka hesaplarına ardından da Didim Belediye başkanı makam aracı da dahil olmak üzere belediyeye ait 108 araca haciz konuldu. Belediye Binası İcradan Satışa Çıktı Borcu ödemeyen Didim Belediye hizmet binası da icradan satışa çıkarılmıştı. Yaşanan sürecin devamında bugün bir ilk yaşandı ve Nehirsan İnşaat'ın avukatı Murat Sultansu, Didim Belediyesi'nden tazmin edemediği 1 milyon 468 bin lira için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı tüzel kişiliğine haciz ihbarnamesi gönderdi. Avukat Sultansu açıklamasında "Didim Belediyesi alacağımızı halen ödememiştir. Ancak Kılıçdaroğlu dün gece katıldığı televizyon programında hala tüm belediyelerin CHP'li olmasını istiyor. Allah korusun. Kendi halkına zarar veren belediye olur mu? Kılıçdaroğlu tazminat borcunu ödemek için akrabalarından borç aldığını söyledi. Şimdi kendilerine 6. İcra'dan haciz ihbarnamesi gönderiyoruz. Belki belediyeye de borcunu ödemesi için bir akrabalık yapar da dosyayı kapatır." diyerek çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@