Rusya 3. Dünya Savaşına Adım Adım İlerliyor: İsveç ve Finlandiya İçin Tehdit Gibi Açıklama!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, tüm dünyayı ok eden açıklamalarda bulundu. 3. Dünya Savaşı senaryosu gibi açıklama gündemi salladı.

Gündem 25.02.2022 - 21:38 25.02.2022 - 21:38 Gülcan Özer

Rusya, yapılan tüm çağrılara kulaklarını tıkayarak Ukrayna'ya askeri müdahalede bulunarak tüm dünyada büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Ukrayna'ya yapılan askeri müdahale sonrasında 3. Dünya savaşı iddiaları gündeme gelirken Ukrayna kendisini savunma konusunda batılı ülkelerin destek vermediklerini belirterek tepki göstermişti. 

Batılı ülkelerin uygulayacaklarını açıkladıkları yaptırımlar büyük eleştirilere neden olurken Rusya ise pervasız tavırlar ile tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Ukrayna'ya açtıkları savaşın şok dalgası devam ederken Rusya bu sefer Finlandiya ve İsveç için şok açıklamalarda bulundu! 

RUSYA FİNLANDİYA VE İSVEÇ'İ TEHDİT ETTİ! 

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova yapmış olduğu açıklama ile tüm dünyayı şok etti. Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği hakkında açıklama yapan Zaharova "Finlandiya ve İsveç'in öncelikle bir askeri blok olan NATO'ya katılımı, ülkemizin yanıt vermesini gerektirecek ciddi siyasi-askeri sonuçlara yol açacaktır" diyerek adeta tüm dünyaya meydan okudu. 

rusya ukrayna krizi

Zaharova yapmış olduğu açıklamasında ülkelerin kendi güvenliklerini sağlamak adına başka ülkelerin güvenliklerini tehdit edemeyeceklerini belirterek böyle bir kararın siyasi ve askeri sonuçları olacağını belirterek adeta tüm dünyada Finlandiya ve İsveç'in üzerinden meydan okudu. 

Açıklama tüm dünyada büyük bir şok etkisi yaratırken Rus Lider Vladamir Putin'in kendisini yeni Çar olarak görerek eski SSCB haritasını yeniden hayata geçirmek istediği iddialarını bir kere daha gündeme taşıdı. Açıklamada yer alan sert ifadeler tüm dünyada tepkiler oluşmasına neden oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@