Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu'ndan Son Dakika İttifak Açıklaması!

Erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken partiler arasındaki ittifak görüşmeleri de tüm hızı ile devam ediyor. Saadet Partisi Millet İttifakı hakkında son dakika açıklaması yaptı!

Gündem 10.10.2021 - 16:20 10.10.2021 - 16:21 Gülcan Özer

Tokat'ta düzenlenen Saadet Partisi 7'nci Olağan İl Kongresi toplantısına katılan Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli açıklamalarda bulundu. 

SAADET PARTİSİ MİLLET İTTİFAKI MI, CUMHUR İTTİFAKI MI İÇERİSİNDE YER ALACAK?

Görmüş olduğu koronavirüs tedavisi için yattığı hastanede hayatını kaybeden Oğuzhan Asiltürk'ün vefat etmesinin ardından Saadet Partisi'nin AK Parti'ye karşı olan tavrı merak konusu olmuştu. Asiltürk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelere başlamıştı.

Her kesim ile görüştüklerini ancak ittifak görüşmelerinin ancak seçim zamanı yapılması gerektiğini düşündüklerini belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Onun içinde seçim ittifaklarının ancak seçim zamanına girildikten sonra ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Ama burada son zamanlarda bir zorlama var. Cumhur İttifakı’nın az çok yapısı belli.

Bundan sonra da aynı istikamette gelişecek gibi gözüküyor. Çünkü iktidardaki AK Parti büyük bir parti, onun yanında MHP var. Büyük Birlik Partisi de AK Parti’nin saflarında yer aldı. Orada bir şey yok" diyerek zorlamaların faydası olmayacağını dile getirdi. 

Bir önceki seçimlerde millet ittifakı içinde yer aldıklarını hatırlatan Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu şu anda da görüşmelerin ve temasların sürdüğünü ancak gündemde bir ittifak konusu olmadığını dile getirdi. Seçimlere yakın bir tarihte partiler arasındaki ittifak görüşmelerinde suların daha da ısınmasına kesin gözü ile bakılırken partilerin en çok oyu olarak seçimi birincilikle göğüslemek adına ittifak çalışmaları büyük önem taşıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@