Sabırları Zorlayan Elektrik Faturalarına Ünlü İsimlerden Tepki Yağdı! İşte Ünlülerin Fatura Paylaşımları

Ocak ayına girilmesiyle birlikte elektrik faturalarına olan tepki büyüyor. Asgari ücretliden çok kazanan zenginlere kadar her kesimden faturalara tepki yağıyor. İşte ünlülerin fatura paylaşımları.

Gündem 07.02.2022 - 11:49 07.02.2022 - 11:49 Büşra Uluşen

2022 yılına girmemizle birlikte elektriğe gelen yüzde 125'lik zam konusu her gün gündemin ilk sırasında yer alıyor. 31 Aralık gecesini son kez zamsız geçiren vatandaşlar, 1 Ocağa 2 katına çıkan elektrik faturaları ile uyandı. Uzun süredir market fiyatları başta olmak üzere fahiş fiyat uygulaması nedeniyle mağdur olan vatandaşın derdine bir de fatura derdi eklendi. 

Sosyal medyada elektrik faturalarına olan tepki her geçen gün büyüyor. Vatandaşların yanı sıra ünlü isimler de faturalarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak duruma isyan ediyor. 

Sosyal platformlarda bu isyan sürerken dışarıda da esnaflar işyerlerine gelen elektrik faturasını camlarına asıyor. Hem konutlara hem de işyerlerine gelen binlerce liralık faturalar, vatandaşların maaşını direkt ceplerinden alıyor.

ÜNLÜ İSİMLERİN ELEKTRİK FATURASINA TEPKİ PAYLAŞIMLARI!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından '' Hafife alınacak gibi değil! '':

ekrem imamoğlu twtter

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, önceki gün sosyal medya hesabından faturalara karşı tepki göstererek tarihe geçecek bir cümle kullandı: '' Hayat pahalılığından yakınmayan biri, ya hırsızdır ya deli. ''

cem yılmaz elektrik faturası

Toplumsal olaylara karşı asla tepkisiz kalmayan Şahan Gökbakar da şunları söyledi ''Paylaşmaya utandım'':

şahan gökbakar elektrik

TV yapımcısı Armağan Çağlayan da duruma kayıtsız kalmadı '' Geçen ay 450 TL, bu ay 732 TL ''

armağan çağlayan elektrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaştan gelen tepkiler üzerine elektrikte 150 kWh olan düşük kademe sınırını 210 kWh seviyesine çıkarıldığını açıklamıştı. Bu gelişme sonrasında faturalarda çok az olsa da bir iyileştirme yaşandı ancak yine de hem halk, hem de ünlü isimler duruma tepkilerini gizleyemiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@