Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı: Corona Virüsü Türkiye'ye Geldi Mi, Son Durum Ne?

Coronavirüs son durum büyük bir tedirginlik ile yakından takip edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merak edilen Corana Virüsü Türkiye'ye geldi mi sorusuna yanıt verdi.

GÜNDEM 25.02.2020 - 21:29 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Coronavirüs son durum büyük bir tedirginlik ile yakından takip edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merak edilen Corana Virüsü Türkiye'ye geldi mi sorusuna yanıt verdi. Zekai Tahir Burak Hastanesi yakından takip edilirken Türkiye Corona virüsü endişesi ile çalkalanmaya devam ediyor. Ankara son dakika gelişmeleri haberimizde...

Her geçen gün Corona virüs görülen ülkeler sayısı artarken vatandaş "Corona Virüsü Türkiye'ye Geldi Mi?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Konu hakkında açıklama en yetkili isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verildi. Bakan Koca Ankara son dakika gelişmeleri, Zekai Tahir Burak Hastanesi sürecindeki karantina gelişmeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE'YE GELDİ Mİ?Bakan Koca an itibari ile Türkiye'de görülen hiçbir vaka olmadığını belirterek "Türkiye, yeni korona virüse karşı tedbirleri DSÖ'nün uyarılarından bile önce hayata geçiren ilk ülkelerden birisi olmuştur. Etkili önlemler sayesinde, dünyanın her bölgesinde hastalık görünmesine rağmen ülkemizde rastlanmamıştır.Bütün çabamız bunun bu şekilde devam etmesi yönündedir. Çin'e yönelik aldığımız tedbirler sayesinde bu konuda önemli bir başarı sağladık. Ancak kara komşumuz İran'a hastalık ve ölüm vakalarının bildirilmesiyle tedbirlerimiz yoğunlaştırdık" dedi.İRAN'DAN GELEN THY UÇAĞI NEDEN ANKARA'YA İNDİ, ZEKAİ TAHİR BURAK HASTANESİ KARANTİNA ALTINDA MI?Sosyal medyadan yayılan videoları da yalanlayan Bakan Koca uçağın Ankara'ya indirilme nedenini burada kurulan karantina sistemi ile hastaların daha rahat gözetim altında tutulması olarak gösterildi. Gelen yolcular arasında sadece 4 kişide kuru öksürük olduğu, hiçbi yolcuda corana virüs belirtisi olan yüksek ateş olmadığı belirtildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@