Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı: Türkiye'de Corana Virüsü Vaka Sayısı Arttı, Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirilen toplantının ardından Koranavirüsü tanısı konulan kişi sayısının arttığını, kesin sayıyı ilerleyen saatlerde testlerin sonuçları kesinleştiği anda açıklayacaklarını duyurdu.

GÜNDEM 16.03.2020 - 20:14 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirilen toplantının ardından Koranavirüsü tanısı konulan kişi sayısının arttığını, kesin sayıyı ilerleyen saatlerde testlerin sonuçları kesinleştiği anda açıklayacaklarını duyurdu. Koranavirüsü nedeni ile can kaybı olmadığını belirten Bakan Koca sokağa çıkma yasağı konusunda da açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI: YENİ KORONAVİRÜSÜ VAKALARI TESPİT EDİLDİ, TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI ARTTI! Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corana Virüsü son durumu hakkında kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yapmış olduğu açıklamasında "Bugün yaşadığımız örnek dikkat çekiciydi. Sabah sahte belge yayınlandı. Kamuoyununa gizli diye sunuldu. Amaç güven kaybı yaratmaktı.Düşmanımızı iyi tanıyoruz. Sağlık alt yapımız hızlı ve yaygın. Bugün Bilim Kurulu'nda yeni öneriler oldu. Laboratuvar sayımızı arttıracağız. 6'dan 16'ya çıkaracağız. Vatandaşlarımız mümkün oldukça evden çıkmamalı.Kongre ve konferanslar durduruldu. Toplu bulunulan mekanlara kısıtlama getirildi. Diyanet İşleri Başkanlığımız cemaat ile kılınan namazlara belli bir süre ara verdi.6 ülke daha İngiltere İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne uçuş yasağı getirildi. Toplamda 20 ülkeye uçuş yasağı getirildi. Pozitif çıkan hasta sayımız arttı. Yurtdışında olan vatandaşlarımıza uyarıda bulunuyorum. Türkiye'ye dönmekte ısrarcı olmayın. Virüsle teması sıfırlamak zorundayız. Çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız" ifadelerine yer verildi. TÜRKİYE'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?Basın mensupları tarafından yöneltilen sokağa çıkma yasağı konusunda da açıklama yapan Bakan Koca böyle bir uygulamanın şu anda söz konusu olmadığını söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@