Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TBMM'de Koronavirüs ve OHAL Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında koronavirüs önlemeleri kapsamında OHAL ilan edilmesi taleplerini değerlendirdi.

GÜNDEM 20.03.2020 - 10:21 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında koronavirüs önlemeleri kapsamında OHAL ilan edilmesi taleplerini değerlendirdi. Bu konuda vatandaşlara çağrıda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs ile OHAL açıklamalarının detaylarını haberimizde ele alıyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın çalışmalarına ve TBMM'de yapmış olduğu konuşmasına ilişkin Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi bir yazı kaleme aldı. Yazısında Sağlık Bakanı Koca'nın TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasının detaylarını paylaşan Selvi, Bakan Koca'nın OHAL konusunda mecliste söylediği sözleri aktardı. İşte Sağlık Bakanı Fahrettn Koca'nın OHAL konusuna ilişkin açıklamaları ve vatandaşlara yönelik çağrısı.FAHRETTİN KOCA: HERKES KENDİ OHAL'İNİ İLAN ETSİNSağlık Bakanı Koca koronavirüs önlemleri kapsamında yaptığı bilgilendirme konuşmasında, bu alanda gündeme gelen OHAL konusuna değindi. Bu husus için vatandaşlara çağrıda bulunan Fahrettin Koca şu ifadelere yer verdi. "2-3 hafta virüsün yayılmasında en zirve nokta olabilir. O nedenle 2-3 hafta dikkat etmek ve evden çıkmamak gerekiyor. Tabii. Soruyorlar, OHAL ilan edecek misiniz diye. OHAL ilanına gerek yok. Sen kişisel OHAL'ini ilan et, tedbirini al."TESTİ NEGATİF ÇIKANLARIN İKİNCİ TESTİ POZİTİF ÇIKABİLİYORSağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasında ayrıca koronavirüs testlerinin uygulanışına dair de bilgi verdi. Bu aşamada uygulanan testlere ve Çin'de elde edilen verilere değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs testi yaptıranların ilk sonuçlarının negatif olsa bile ikinci sonuçlarının pozitif olabileceğini söyledi. Çin'de bu örneklerin yaşandığını ifade eden Fahrettin Koca, bu durumun Türkiye örneğinin Aytaç Paşa olduğunu ifade etti. Test yaptıranların sonuçlarının negatif çıkması durumunda bile rahat davranmaması gerektiğini ifade eden Bakan Koca Bu test yanlışa sevk edebilir diyerek başkalarına gidip bulaştırabilirsiniz. O nedenle üç gün sonra testi tekrarlamak gerektiği söyleniyor, ifadelerini kullandı.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@