Sağlık Bakanlığı Açıkladı "13 Yeni Şehir Hastanesi Açılacak"

Sağlık konusunda Türkiye tarafından yapılan en büyük yatırımlar olarak kabul edilen Şehir Hastaneleri hakkında yeni açıklama geldi. 13 yeni şehir hastanesi daha yapılacak!

Gündem 26.09.2018 - 12:17 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Sağlık konusunda Türkiye tarafından yapılan en büyük yatırımlar olarak kabul edilen Şehir Hastaneleri hakkında yeni açıklama geldi. 13 yeni şehir hastanesi daha yapılacak!

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi,şehir hastaneleri hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 2020 Yılına Kadar 13 Yeni Şehir Hastanesi AçılacakTürkiye'nin sağlık alanında yaptığı en büyük yatırımlar olarak lanse edilen şehir hastaneleri hakkında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Açılan şehir hastanelerinin yanı sıra inşasına devam edilen şehir hastaneleri ve yapılması planlanan hastanelerde bulunuyor. Çelebi şehir hastaneleri konusunda "Sağlık Bakanlığı olarak tüm kamu hastanelerinde esasında nitelikli hasta odasını arttırma kararındayız ama şehir hastaneleri de bu yataklı tedavi kurumları anlamında bir tık daha üst hizmet anlayışını ortaya çıkarıyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu şehir hastaneleri projesi gerçekten yeni Türkiye'nin yüz akı. 'Eski Türkiye' diye ifade edilen, hastaların hastanelerde rehin kaldığı, 4, 6, 8 kişilik koğuş sistemi odalarda kaldığı dönemden Allah'a hamdolsun bugün tek ve iki kişilik, banyosu, tuvaleti, kliması, televizyonu içinde olan yapıya dönüştük. İnsana yakışır hasta odalarıyla ve diğer servisleriyle gerçekten Avrupa'nın değil, dünyanın en kaliteli yataklı sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz." diyerek hastanelerin başarısını ortaya koydu. Haber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@