Şahan Gökbakar'ın Marmaris'te 10 Milyon TL Ödeyerek Satın Aldığı Lüks Villa İçin Yeni Karar Alındı!

Ünlü komedyen Şahan Gökbar'ın Marmaris'te satın aldığı villanın hemen önüne yaptırdığı ve “özel mülktür” tabelası astığı iskele için Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni bir karar aldı. Yapılan incelemede Şahan Gökbakar'ı memnun etmeyecek tespitler yapıldığı bildirildi. 

Emlak Magazin 13.07.2021 - 18:00 13.07.2021 - 18:00 Emlak 365

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar bir süre önce Marmaris'te Selimiye ile Turgut Mahallesi arasında kalan Delikyol mevkiinde bir gayrimenkul yatırımı yapmıştı. 10 Milyon TL ödeyerek bir dubleks villa olan ünlü komedyen ailesi ile burada tatilini geçirmeye başlamıştı.

Şahan Gökbakar satın aldığı villanın önüne bir iskele yaptırmış ve çevredeki tur gemilerinden rahatsız olduğu için de “özel mülktür” tabelası asmıştı. Hatta turistik tur gemilerinin kıyıya yanaşması nedeniyle bu gemilerin personelleri ile de zaman zaman karşı karşıya geliyordu.

ÖZEL MÜLKTÜR TABELALARINI ÇIKARDI

Magazin gündemine gelen bu gelişmeler üzerine Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü konunun detaylarını araştırmak için bir inceleme başlattı. Bu incelemenin başlatıldığının duyulması ile Şahan Gökbakar'ın yaptığı ilk iş ise astığı “Özel Müktür” tabelalarını çıkarmak oldu. 

İSKELE KALDIRILACAK

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün ilgili araştırmasının sona erdiği ve bazı kararların alındığı bildirildi. Buna göre Şahan Gökbakar'ın dubleks villasının önüne yaptırdığı iskelenin kaldırılmasına karar verildi. İlgili alanın iskelesiz bir şekilde eski haline dönüştürülmesi için yetkili birimler bilgilendirdi. 

Ayrıca Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün ek bir karar aldığı ve bu karar için de Marmaris Belediyesi ile yazışmaların başladığı bildirildi. Buna göre tonozların kaldırılması ve alanın tamamen eski haline dönüştürülmesi için Marmaris Belediyesi'ne tutanaklar gönderildi. 

ŞAHAN GÖKBAKAR AVUKATLARI ARACILIĞI İLE GİRİŞİMLERDE BULUNDU

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Şahan Gökbakar da hukuki olarak girişimlerde bulunmaya başladı. Avukatlarını araya sokan ünlü komedyen eksiklerin tamamlanması ve gereken düzenlemelerin yapılması için konuyla ilgili kurumlara başvurularda bulundu. 

MARMARİS BELEDİYESİ KARAR VERECEK

Öte yandan Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Marmaris Belediyesi'ne gönderilen evrakların henüz yerine ulaşmadığı ve bundan dolayı da işlemlerin başlatılamadığı bildirildi. Bu evrakların Marmaris Belediyesi'ne ulaşması ile encümen kurulunun toplanarak konuya dair karar alacağı belirtildi. 

YAPI KULLANIM İZNİ YOKSA YIKILACAK

Ayrıca Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Şahan Gökbakar'ın 10 Milyon TL vererek satın aldığı lüks duble villanın yapı kullanım izni olup olmadığına dair de araştırmaya devam ettiği bildirildi. Bu konuda resmi kurumlar ile yazışmalar gerçekleştirlirken yapı kullanım izninin olmaması durumunda villa için yıkım kararı da alınabilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@