Samsung Çok Dikkat Çeken Yeni Galaxy A32’yi Satışa Sunacak!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, düzenlediği bir etkinlikte, ‘’Galaxy A32’’ olarak isimlendirdiği yeni akıllı telefonunu duyurdu.

Samsung Çok Dikkat Çeken Yeni Galaxy A32’yi Satışa Sunacak!
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, düzenlediği bir etkinlikte, ‘’Galaxy A32’’ olarak isimlendirdiği yeni akıllı telefonunu duyurdu. Yaklaşık bir ay önce duyurulan Galaxy A32 5G’nin yeni bir versiyonu olarak çıkan cihaz, ekran çözünürlüğü, kamera ve işlemci nitelikleri gibi birkaç teknik özellik ile ayrışıyor. Peki model tüketicilere neler verecek?

Cihazın Teknik Özellikleri Neler?

Samsung Galaxy A32, 6.4 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan Super AMOLED ekranla geliyor. 90 Hz tazeleme oranı sunan ve corning garilla glass 5 korumasına sahip olan ekran, 20 MP çözünürlük sunan ön kamera modelde yer alıyor. Bu ekran özellikleri ile ön plana çıkan model, parmak izi okuyucu sensöre de sahip olacak.

Samsung’un yeni akıllı telefonu, MediaTek Helio G80 işlemci ile gücünü kazanıyor. 8GB’a kadar RAM, 12 GB’a kadar depolama alanı olan cihaz, 1 TB’a kadar micro SD desteği sunuyor. Android 11 tabanlı One UI 3 arayüzüne de sahip olan cihaz, 15 watt hızlı şarj ve 5.000 mAh kapasiteli bataryaya sahip.

Model İle Telafi Edilenler

Samsung Galaxy A32, dörtlü kamera kurulumu ile öne çıkan bir model, 64 MPS çözünürlük sunan ana kamere alanına sahip bir tasarımdır. 8 MP ultra geniş açılı kamerası ile kullanıcılarının dikkatini çekecek olan cihaz, diğer modeldeki 5G desteği kaldırıldığı zaman etkileyiciliğin düşmesi problemini de telafi etmiş.

Samsung markası tarafından yapılan açıklama kapsamında akıllı telefon, beyaz, siyah, mavi ve menekşe renklerinde satışa sunulacak. Satışa sunulma tarihi ise net belli olmamak ile birlikte önümüzdeki aylarda yapılacağı belirtildi. Şuanki versiyonu için 270 dolar talep edilirken, Galaxy A32’nin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise netleştirilmedi.

Samsung kullanıcıları ise cihazın yeni modelini Türkiye’de görmekten yana olduklarını sosyal medya üzerinden belirtiyorlar. Bu kapsamda cihazın Türkiye’de de satışa sunulması yönünde beklenti bulunuyor.