Satın Aldıkları Arsa Sonları Oldu, Emlak Zengini Çift Cinayate Kurban Gitti

Nevşehir'de yaşayan emlak zengini çift vahşi bir cinayete kurban gitti. Polis konu hakkında soruşturma başlatırken iddialara göre çiftin sonunu uyuşturucu bağımlılarının yaşadığı arsayı satın almaları getirdi.

Gündem 14.09.2018 - 09:10 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Nevşehir'de yaşayan emlak zengini çift vahşi bir cinayete kurban gitti. Polis konu hakkında soruşturma başlatırken iddialara göre çiftin sonunu uyuşturucu bağımlılarının yaşadığı arsayı satın almaları getirdi.

Söz konusu olay Nevşehir'de yaşanmış ve şehirde emlak zengini olarak tanınan 76 yaşındaki Mustafa Şahin Akkoç ile 73 yaşındaki eşi Ayfer Akkoç vahşi bir cinayete kurban gitmişti. Polisin yapmış olduğu detaylı araştırmada cinayetin üzerindeki sis perdesi aralanmaya başlandı. Söz konusu cinayetin çiftin satın aldığı arsa da yaşayan uyuşturcu bağımlıları tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Bağ Evlerinden KaçırılmışlardıYaşlı çiftin Nevşehir'de yaşadıkları bağ evinden kendi arabalarına zorla bindirilerek kaçırıldıkları belirlenirken ardından yine kendi araçlarında yanmış halde cesetleri bulunmuştu. Akkoç'un ölümünden kısa bir süre önce yeni bir emlak yatırımı yaptığı, satın aldığı arsada yaşayan uyuşturucu bağımlıları ile kavga ettiği öğrenildi. Polis aldığı bu bilgi üzerine araştırmalarını bu yöne kaydırdı ve soruşturmayı derinleştirdi. Polis yaptığı araştırmada yaşlı çiftin emlak zengini olduğu, yaşadıkları Nevşehir'in yanı sıra Tekirdağ ve İstanbul'da da çok sayıda ev ve arsa gibi taşınmaz sahibi olduğunu belirledi. Feci Şekilde DövülmüşlerYapılan otopside çiftin ölmeden önce feci şekilde dövüldüğü çok sayıdaki kırıktan anlaşıldı. Polis tüm güvenlik kamerası görüntülerine el koyarak incelemeye başlarken soruşturmanın son alınan arsa üzerinde yaşayan uyuşturucu bağımlılarına yöneldiği öğrenildi. Öldürülen yaşlı çiftin emlak zengini olduğu ortaya çıkarken Mustafa Şahin Akkoç'un 250'den daha fazla dairesinin yanı sıra çok sayıda iş merkezi, iş yeri, ofis ve arsası olduğu öğrenildi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@