Seferler Yeniden Başladı! Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır, Yataklı Vagon ve Pulman Koltuk Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Doğu Ekspresi Kars Ankara arası tren seferleri başladı. Koronavirüs salgını nedeni ile seferlerine zorunlu olarak ara verilen TCDD seferleri yeniden başlarken özelikle de Doğu Ekspresi biletlerine yoğun ilgi dikkat çekti. Peki, örtülü kuşetli vagon, pulman koltuk, Doğu Ekspresi Yataklı vagon fiyat ne kadar, doğu ekspresi güzergahı nereden geçiyor, hangi şehirleri geziyor, Doğu Ekspresi bilet fiyatları 2021 listesi açıklandı mı?

Seferler Yeniden Başladı! Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır, Yataklı Vagon ve Pulman Koltuk Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadelede aşılama ile beraber eski normale dönüş sürecine geçerken alınan kararlar kapsamında zorunlu olarak ara verilen tren seferleri de yeniden başlatılmıştı. Bu kapsamında Doğu Ekspresi seferleri de yeniden başladı.Yurt içerisinde güzergahı nedeni ile en çok tercih edilen tren seferleri arasında yer alan Doğu Ekspresi aynı zamanda bilet bulunması en zor olan tren hatları arasında gösteriliyor. Bu nedenle turistik Doğu Eksrpresi tren bileti satışları da başlamıştı.

DOĞU EKSPRESİ GÜZERGAHI

İlk olarak Ankara'dan çıkan tren daha sonra sırası ile Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Ezincan ve Erzurum illerini ziyaret ederek son olarak varış noktası olan Kars'a ulaşmaktadır. Yani Ankara'dan sonra 5 ili daha ziyaret ederek Kars'a ulaşmaktadır. Ankara'dan saat 17:55 itibari ile başlarken ertesi gün saat 18:30'da Kars'a varıyor. Yolculuk toplam 24,5 saat sürecek.

DOĞU EKSPRESİ ÖRTÜLÜ KUŞETLİ VAGON FİYATLARI NE KADAR, 4 KİŞİLİK YATAKLI VAGON KAÇ LİRA?

Örtülü kusetli vagon fiyatları tam tren bileti almak isteyen kişiler için 78 lira, öğretmen ve öğrenci bileti almak isteyen kişiler için 49 lira, 65 yaş üstü ile 7 - 12 yaş çocuk bileti ücreti 49 lira olarak tahsil edilmektedir. Yataklı trenlerde vagonlarda yer alan odalara kuşet adı verilmekte olup kuşetli vagonlarda en fazla 4 kişi seyahat edebilir. Toplam 4 koltuk olan kuşetlerde her bir koltuk açılarak yatağa dönüştürülebilir.

DOĞU EKSPRESİ PULMAN KOLTUK FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Pulman trendeki en ucuz koltuk fiyatına sahip olan biletlerdir. Doğu ekspresi pulman koltuk fiyatı tam bilet almak isteyen kişiler için 58 lira, 13-26 yaş öğrenci fiyatı 49,50 lira ve 60-64 yaş arası kişiler için de 49,50 lira olarak tahsil edilmektedir.

DOĞU EKSPRESİ YATAKLI VAGON BİLET FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

En pahalı biletler ise yataklı vagonlar için kesiliyor. Doğu Ekspresi yataklı vagon bilet fiyatı 480 lira olarak belirlenirken iki kişilik olması durumunda ise Doğu Ekspresi bilet fiyatı 249,50 lira olarak ödeniyor.

SONRAKİ HABER