Sıcaklıklar 8 Derece Düşecek Kuvvetli Yağışlar 16 Şehirde Etkili Olacak

Sonbaharın girmesinin ardından soğuk havaların etkisi artmaya başladı. Meteoroloji yayımladığı son hava tahmin raporunda yurdun farklı yerlerinde bulunan iller için yağış uyarısı yaptı.

Gündem 17.09.2021 - 08:29 17.09.2021 - 08:33 Mustafa KARAGÖZ

Eylül ayının girmesinin ardından hava sıcaklıklarında ki düşüş hissedilir seviyelere çıktı. 

Yurdun önemli bir halen açık havaların etkisi altında olsa da yağışlı havalar yer yer etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son raporunda çeşitli iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. 

O ŞEHİRLERDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yayımladığı son hava tahmin raporunda yağışların etkili olacağını duyurdu.

Hava sıcaklıklarının ise iç bölgelerde yer alan şehirler ile batı da bulunan illerde birkaç derece artacağı ilan edildi. Ancak kuzeydoğu kesimleri başta olmak üzere bazı şehirlerde 8 derece birden düşeceği duyuruldu. Geri kalan şehirlerde ise hava sıcaklıklarında çok önemli bir değişiklik beklenmiyor. Güney kesimlerde hava açık olurken diğer bölgelerde parçalı bulutlu hava hakim olacak. 

İŞTE YAĞMUR BEKLENEN İLLER

Yağış beklenen şehirlere dair yayımlanan duyuruda, Türkiye'nin Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kalan şehirlerinde yağış beklendiği bildirildi. Bu şehirlerin dışında kalan Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Ordu, Tokat ve Malatya çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği açıklandı. Meteoroloji hava tahmin raporunda ayrıca Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgar beklendiğini açıkladı. 

Kuvvetli Yağış Beklenen Şehirler

Yukarıda yer alan illerin dışında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde etkili olacağını açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@