Sigara İçmeyen Sigarayı Bırakan İşçilerin, Çalışanların Maaşlarına 250 TL Ek Ödeme

Sigarayı bırakmayı teşvik amacıyla başlatılan uygulamalardan birisi Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanlığı'ndan geldi.

GÜNDEM 10.02.2020 - 09:45 15.07.2021 - 00:10

Sigarayı bırakmayı teşvik amacıyla başlatılan uygulamalardan birisi Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanlığı'ndan geldi. Belediye başkanlığı bünyesinde çalışan personellere yönelik uygulanacak teşvik ile sigarayı bırakan çalışanlara 250 TL ek ödeme yapılacak.

Sigarayı bırakma konusunda işyerlerinin atmış olduğu adımlar arasında mesai saatlerinin erken sona ermesi, yıllık izinde fazladan süre gibi uygulamalar bulunuyordu.Şahinbey Belediye Başkanlığı bu konuda yeni bir teşvik kampanyasını duyurdu. Belediye başkanlığından yapılan açıklamada sigara içmeyen ve sigarayı bırakan personellere her ay 250 TL ek ödeme yapılacağı duyuruldu. SİGARAYI BIRAKANA 250 TL TEŞVİK PRİMİ ÖDEMESİBelediye Başkanlığı söz konusu teşvik uygulamasını "Sigarayı Bırak Maaşına 250 TL Teşvik Primi Eklet" projesi çerçevesinde sunulacağını açıkladı. Konuya dair açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, projenin uygulanış nedenine ilkişkin bilgiler verdi.Sigara ve bağlı nedenlerden dolayı dünyada her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybettiğini ifade eden Mehmet Tahmazoğlu çalışanlarının sigarayı bırakmalarını teşvik etmek ve desteklemek için bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. "Vatandaşlarımızın sigarayı bırakması, daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için Cumhurbaşkanımızın teşvikleri ve devletimizin kanunlarda yapmış olduğu düzenlemeleri yürekten destekliyorum. Şahinbey Belediyesi olarak sigara içmeyen veya sigarayı bırakan personellerimize her ay 250 TL performans primi ödemeye başladık. Amacımız milletimize hizmet yolunda personellerimizin daha verimli çalışması"Çalışanlar Teşvik Uygulamasından MemnunSöz konusu uygulama kapsamında sigarayı bırakan ve teşvik primi ödemesi almaya hak kazanan çalışanlar ise uygulamadan memnunlar. Hem sigaradan kurtulduklarını ifade eden çalışanlar hemde ekonomilerinde olumlu yönde ilerleme olduğunu kaydettiler. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@