Sigara zammının önü kesilmiyor! İki sigara grubuna daha zam açıklandı! Temmuz 2022 sigara fiyatları!

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, iki sigara grubuna daha zam geldiğini açıkladı. İşte güncel sigara fiyatları.

Sigara zammının önü kesilmiyor! İki sigara grubuna daha zam açıklandı! Temmuz 2022 sigara fiyatları!

Yılbaşından bu yana A'dan Z'ye tüm gıda, elektronik ve akaryakıt gibi ürünlere zam gelirken, bu artıştan sigaralar da nasibini alıyor. Son olarak sigaraya 1 Temmuz'da zam yapılmıştı. Bu haberin etkileri henüz devam ederken bugün yeni bir zam haberi daha paylaşıldı.

Bir sigara grubuna daha zam geldi! Sigara 31 TL oldu

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bir sigara grubuna daha 2 TL zam geldiğini açıkladı. Son zam sonrasında P.M grubundaki en ucuz sigara fiyatı 27.50 lira olurken, en pahalı sigara ise 31 TL'ye yükseldi.

Sigara zammı Özgür Aybaş tarafından da yoğun tepki ile karşılandı. Sigara ve içkiye yapılan zamların kaçak kullanımını daha da artırdığını ifade etti.

İşte 4 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni sigara fiyatları:

sigara zam-2

sigara zam-3

Sigara fiyatları, 2022 yılının başında 15-20 TL arasında bulunuyordu. Fakat yılbaşı itibariyle peş peşe 2 TL'lik gelen zamlar, sigara fiyatlarını 30 liraya taşıdı. Sigara kullanıcıları bu duruma oldukça tepki gösterirken, şu an piyasada en ucuz bir paket sigara 27,5 TL, en pahalı sigara ise 31 TL'ye satılıyor.

İki sigara grubuna gelen zamlar, 4 Temmuz Pazartesi gününden itibaren raf fiyatlarına yansıtılacak.

Öte yandan sosyal medya platformlarında #sigarazammı etiketiyle paylaşım yapan on binlerce kişi, sigaraya yapılan zamma tepki gösteriyor.