Siirt Son Dakika: Güvenlik Korucuları Arasında Arazi Anlaşmazlığı Katliamı!

Siirt Pervari son dakika haberi ile ne yazık ki arazi anlaşmazlığı nedeni ile bir kere daha kan döküldüğü açıklandı. Koy korucuları arasında çıkan çatışmada 2 kişi hayatını kaybetti. 4 kişi yaralandı!

Siirt Son Dakika: Güvenlik Korucuları Arasında Arazi Anlaşmazlığı Katliamı!

Arazi anlaşmazlığı nedeni ile meydana gelen kavgada bir kere daha canlar yitirildi. Son dönemde artan anlaşmazlıklardan biri de Siirt'e bağlı olan Pervari ilçesinde meydana geldi. Arazi anlaşmazlığı nedeni ile yaşanan kavga Pervari ilçesine bağlı Düğüncüler köyü, Gidiktepe mevkisinde meydana geldi.

Gökbudak köyünden gelen güvenlik korucuları ile Düğüncüler köyünde bulunan güvenlik korucuları arasında iddialara göre arazi anlaşmazlığı nedeni ile tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşürken kavgada taraflar silahlarını çekti.

SİİRT PERVARİ SON DAKİKA SİLAHLI ÇATIŞMA: KAVGANIN NEDENİ NE?

İki korucu grubu arasında başlayan tartışmanın nedeni arazi anlaşmazlığı olarak açıklanırken silah seslerinin yankılanması üzerine ilçede bulunan kişiler büyük panik yaşadı. Silah seslerinin duyulması üzerine hemen güvenlik güçlerine vatandaşlar tarafından ihbarda bulunuldu.

Olay yerine çok sayıda Jandarma ve polis ekibi sevk edilirken sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından 2 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Hayatını kaybeden kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için çalışmalara başlanırken vücutlarına isabet eden 4 yaralı ise hemen Jandarma'nın özel helikopteri ile Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralıların hayati tehlikesi bulunurken Jandarma ise olay yerini hemen güvenlik kordonu altına aldı. Silahlı çatışmaya karışan kişilerin yakalanması için çalışma başlatılırken köye giriş çıkışlarda Jandarma güvenlik kordonu oluşturdu. Olayla ilgili soruşturma bulunurken kavgaya karışan kişilerin yakalanması için çalışmalar da başlatıldı.