Sinan Aygün'den Rüşvet Açıklaması! 25 Milyon TL'yi Kabul Etseydim İnşaatım Mühürlenir Miydi?

ESKİ CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün sahibi olduğu inşaatlar için 25 milyon TL rüşvet istendiği iddialarına dair yeni gelişmeler yaşandı.

GÜNDEM 24.12.2019 - 12:13 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

ESKİ CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün sahibi olduğu inşaatlar için 25 milyon TL rüşvet istendiği iddialarına dair yeni gelişmeler yaşandı. Bir televizyon programına katılan Sinan Aygün konuya dair son yaşananları anlattı.

Ankara'da başlayan rüşvet iddialarına ilişkin yeni açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Konunun yargıya taşınmasının ardından ise taraflar birbirleri hakkında yeni ifadeler kullanıyorlar. Bu çerçevede eski CHP Milletvekili Sinan Aygün, açıklamalarda bulunmak üzere CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. RÜŞVET İDDİALARINA DAİR YENİ AÇIKLAMALARPrograma katılan isimlerden birisi de Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi avukat Haydar Demir olduç Haydar Demir, Sinan Aygün ile yapmış oldukları görüşmenin detaylarına ilişkin açıklamalarını yineledi. Sinan Aygün'le yapılan görüşmelerin planlı olmadığını ifade eden Haydar Demir, Mansur Yavaş'ın da bu yönde talimatı olmadığını ifade etti. Sinan Aygün'ün kız kardeşi Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sibel Aygün ile görüşme yapacaklarını ifade eden Haydar Demir, Sinan Aygün'de orada olması nedeniyle nezaketen onunla görüştüklerini ifade etti.Haydar Demir yapılan bu görüşmelerde ele alınan okul konusuna değinerek '25 Milyon lira' konusunun Aygün'ün yapmayı taahhüt ettiği okula dair olduğunu ve okulun ne kadara mal olabileceği konuşulurken yanındaki arkadaşı meclis üyesi Berkay Gökçınar tarafından telaffuz edildiğini aktardı.  Bu durumun rüşvetle ilgisi olmadığını aktaran Haydar Demir okul ve imar konusununda Aygün tarafından açıldığını söyledi.25 MİLYON TL'Yİ KABUL ETSEM İNŞAATIM MÜHÜRLENİR MİYDİ?Programın sonunda Sinan Aygün, programda yer alan gazetecilerden Necdet Saraç'a bir soru sordu. Sinan Aygün sorusunda "Necdet bey size bir şey sorayım mı? Ben bu okul işini halletseydim, 25 milyonu kabul etseydim, bir benim inşaatım mühürlenecek miydi?" ifadelerini kullanırken Necdet Saraç'ta bu soruya "Mühürlenmezdi büyük ihtimalle." yanıtını verdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@