Şırnak Müftüsü Ahmet Dilek kimdir, hangi görevden geldi, mesleği ne?

Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan atamam kararları sonrasında Şırnak Müftüsü Ahmet dilek kimdir, hangi görevden geldi merak ediliyor. b

Gündem 07.06.2022 - 11:28 07.06.2022 - 11:28 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla müftü atamaları yapıldı. 10 ile yeni müftü atanırken, Bartın Müftüsü ise görevden alındı. Bu kapsamda Ahmet Dilek, Şırnak İl Müftüsü oldu. Birçok kişi Ahmet Dilek'in kim olduğunu, hangi görevden atandığını araştırıyor. 

Yeni Van müftüsü Ahmet Dilek kimdir?

Ahmet Dilek, Çaykara - Uzungöl Beldesinde doğmuştur. 1995 yılında Kars'ta stajyer öğretmenlik yapmaya başlayan Dilek, 1996 yılında İstanbul Bayrampaşa'da bir okula öğretmen olarak atanmıştır. Daha sonra 24 Aralık 1998 yılında Bingöl Karlıo0va'da ilçe müftülüğü yapmış, askerlik görevini yerine getirdikten sonra Kastamonu - Devrekani ilçesinde müftülük yapmaya başlamıştır. 

2006 yılında yurt dışına çıkarak orada çeşitli görevlerde bulunan Dilek, 2009 yılında Bolu - Yeniçağa ilçesinde Müftülük  görevini yaptığı sırada, 17 Mart 20211 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü yurtdışı eğitim ve rehberlik daire başkanlığına vekaleten getirilmiştir. Aynı görevi 2012 yılında ise asaleten yapmaya başlamıştır. 

Ahmet Dilek, Cumhurbaşkanı imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Şırnak İl Müftüsü görevine getirilmiştir. 

müftü ahmet dilek

Müftü atama kararları 2022! kim nereye atandı?

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Bartın İl Müftülüğüne, Van İl Müftüsü Ömer Keskin; Van İl Müdürlüğüne, Gümüşhane İl Müftüsü Sırrı Şık, Gümüşhane İl Müdürlüğüne Hüseyin Gün; Ankara İl Müftülüğüne, Adana İl Müftüsü Hasan Çınar; Adana İl Müftülüğüne, Şırnak İl Müftüsü Mehmet Taştan, Şırnak İl Müftülüğüne Ahmet Dilek, Mersin İl Müftülüğüne, Kırklareli İl Müftüsü aydın Yığman, Kırklareli İl Müftülüğüne, Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş ve Kars İl Müftülüğüne Hamza Bayram atanmıştır 

Atama kararları 07 Haziran 2022 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@