Şok iddia! Türkiye’de Hatıra ormanları imara mı açıldı?

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen hatıra ormanları hakkında Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinden Mahmut Tanal soru önergesi hazırladı.

Gündem 12.08.2019 - 19:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen hatıra ormanları hakkında Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinden Mahmut Tanal soru önergesi hazırladı.

Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş adına dağlık bölgelerde hatıra ormanları bulunuyor. Hatıra ormanları sayesinde ağaç olmayan bölgeler ağaçlandırılarak yeşil alan sayısı çoğaltılıyor. Son olarak gündeme gelen hatıra ormanları hakkındaki iddia herkesi şok etti.İMARA AÇILDIĞI İDDİA EDİLDİŞehirlerin büyümesiyle şehir merkezlerine yakın bölgelere kurulan hatıra ormanlarının özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri hatıra ormanlarının imara açıldığı iddia edildi. Bu iddia sonrasında herkes konu hakkında araştırma yapmaya başladı. Vatandaşlar merakla Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olan hatıra ormanlarının imara açılıp açılmadığını merak ediyor. Peki, TSK’ya ait Hatıra ormanları imara mı açıldı?TSK HATIRA ORMANLARI İMARA AÇILDI MI?Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinden Mahmut Tanal tarafından hazırlanan soru önergesiyle birlikte TSK hatıra ormanının imara açıldığı iddiası meclis gündemine taşındı. CHP’li Mahmut Tanal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı. Tanal, soru önergesinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlamasını istedi.TANAL’IN SORU ÖNERGESİ!CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın hazırladığı soru önergesi şu şekilde:1-  İstanbul ve  Ankara  başta olmak üzere Türkiye’nin herhangi bir yerinde Türk Silahlı Kuvvetleri adına, askeri birimler adına, kışlalar adına, TSK mensupları adına, şehitler adına oluşturulan hatıra ormanı imara açılmış mıdır?2-  TSK hatıra ormanının imar planında değişiklik yapılmasına ilişkin bakanlıklar, ilgili kurumlar arasında herhangi bir görüş alışverişi, resmi yazışma yapılmış mıdır? Resmi yazışmalar ve görüş alışverişi sonucunda nasıl bir karara varılmıştır?3-  TSK hatıra ormanının imara açılması yönündeki çalışmalar hangi aşamadadır?4-  İmara açılan TSK hatıra ormanı, Millet Bahçesi mi yapılacak?5-  İmar planında değişiklik yapılan TSK hatıra ormanı arazisi için nasıl bir proje hazırlanmıştır?6-  İmara açılan TSK hatıra ormanında dikili fidan, ağaç sayısı kaçtır?7-  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana hatıra ormanlarının imara açılmasıyla ilgili kaç tane karar alınmıştır? Hatıra ormanının imara açılmasıyla ilgili başka örnekler var mıdır? Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Ak Parti iktidarı döneminde mi bir hatıra ormanı imara açılmıştır?
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@