Son Dakika: 8 İlde Acil Durum İlan Edildi, Karantina Kararı İle Giriş Çıkışlar Kapatıldı

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süre daha bir önce alınan kararların uygulanmaya devam edileceğini duyurmuştu.

Gündem 16.03.2021 - 09:05 16.03.2021 - 09:05 Emlak 365
Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süre daha bir önce alınan kararların uygulanmaya devam edileceğini duyurmuştu. Yani kısıtlama ve normalleşmeye geçiş yapan iller için bir değişiklik yapılmadı.

Ancak bazı illerde Valilik ve Hıfzıssıhha kurullarına verilen yetkiler devreye alındı. Hatırlanacağı üzere Türkiye 1 Mart 2021 tarihi itibari ile yerinde karar dönemine geçiş yapmış ve iller ile ilçelerde tespit edilen vaka sayılarına göre ilave tedbir kararları alınmasının önü açılmıştı.

8 İLDE YENİ KISITLAMA KARARLARI! BUGÜN KARANTİNAYA ALINAN YERLEŞİM YERLERİ, KÖYLER VE MAHALLLER HANGİLERİ?

Koronavirüs vaka sayısı tablosunda korkutan artış yaşanmaya devam ederken konu hakkında peş peşe son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Vaka sayısında bölgesel artış yaşanan il ve ilçelerde Valilik toplantıları ile hıfzıssıhha kurulları tarafından alınan kararlar kapsamında yeni kısıtlama kararları ilan edildi.

BALIKESİR KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER VE YERLEŞİM YERLERİ HANGİLERİ?

Son dakika açıklaması ile Balıkesir'in Sındırgı ve Ayvalık hıfzıssıhha kurulları tarafından alınan kararlar kapsamında Ayvalık ilçesine bağlı kırsal Kırcalar ve Odaburnu mahalleleri ile Sındırgı ilçesine bağlı kırsal Kınık mahallesi Covid-19 vakaları ve temaslı kişi sayısındaki artış nedeni ile karantina kararı çıktı. Söz konusu mahallelere giriş ve çıkışlar Jandarma tarafından kapatıldı.ERZİNCAN'DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTTI, KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI! 

Erzincan Merkez Günebakan Köyü karantina altına alındı. Valilik tarafından yapılan açıklamada “Günebakan köyünde pozitif vaka sayısında artış görüldüğünden corona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında köyün 13.03.2021 tarihi itibari ile 10 gün süre ile giriş-çıkışlarına yasaklama getirilerek karantina altına alınmasına, belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca alınan kararın eksiksiz uygulanması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir” ifadeleri ile köye giriş ve çıkışların 10 gün yasaklandığı dile getirildi.ORDU KARANTİNA SON DAKİKA! BUGÜN KARANTİNAYA ALINAN MAHALLELER HANGİLERİ?

Ordu'da da karantina altına alınan yerleşim yerleri açıklandı. Ordu Kabataş ilçesi Beylerli ve Kuzköy Mahalleleri artan vaka sayıları nedeni ile ikinci bir değerlendirmeye kadar dün akşam 18:30 itibari ile karantinaya alındı ve iki mahallede de Jandarma ekipleri tarafından giriş çıkışlar kapatıldı.

MUTANT VİRÜS PANİĞİ! DİYARBAKIR KARANTİNA ALTINA ALINAN MAHALLE, KÖYLER HANGİLERİ?

Diyarbakır'a bağlı olan Silvan ilçesi Mescit Mahallesinde aynı aileden 4 kişinin testi pozitif çıkarken bir kişinin mutasyonlu virüs taşıdığının tespit edilmesi üzerine bina karantina altına alındı.

KASTAMONU'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ! 

İnebolu Şehit Arif Demirel Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli 2 öğretmen ve 6 öğrencinin testlerinin pozitif çıkması üzerine okulda eğitime 10 gün ara verildi, öğrencilerin kaldığı yurt karantinaya alındı. İnebolu ilçesine bağlı Akgüney Köyü karantinaya alındı.Yine Trabzon'da düzenlenen cenazeye katılarak Rize'ye dönen 9 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkarken bu kişilerin yaşadıkları evler karantina altına alındı.

Adıyaman Gölbaşı Haydarlı köyü ve Karabük Safranbolu ilçesi Esentepe Mahallesi İncekaya Caddesi’ndeki Sarışen Kooperatif Sitesi bugün karantinaya alınan yerler arasında açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@