Son Dakika! AFAD Açıkladı Marmara'da Deprem

Türkiye üst üste gelen depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Yaşanan depremler fay hatlarında yaşanan gerilmeyi gözler önüne sermesi açısından tedirginlik yaratıyor.

Gündem 05.01.2019 - 07:43 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Türkiye üst üste gelen depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Yaşanan depremler fay hatlarında yaşanan gerilmeyi gözler önüne sermesi açısından tedirginlik yaratıyor.

Marmara Bölgesi beklenen büyük İstanbul Depremi nedeni ile adeta diken üstünde durmaya devam ederken yeni bir deprem haberi geldi. 



AFAD tarafından açıklanan verilere göre saat 07:20 itibari ile Merkez Üssünün Marmara Denizi olduğu açıklanan 3.9 şiddetinde bir deprem meydana geldi. 



Depreme En Yakın Yerleşim Yeri Bursa Oldu! 



Açıklanan verilere göre deprem Marmara Denizi'nde meydana gelirken depreme en yakın yerleşim birimi olarak ise AFAD 4.11 kilometre ile Bursa Karacabey'e bağlı Bayramdere Köyü olduğu belirtildi. 



Yaşanan depremde can ve mal kaybı yaşanmazken depremi duyan vatandaşların panikle evlerinden çıktıkları ve kısa süreli bir panik yaşandığı öğrenildi. 



İstanbul'da En Erken 2045 Yılında Deprem Olabilir! 



Beklenen İstanbul depremi için tarihte veren ünlü deprem profesörü 2045 yılından önce deprem beklemediğini açıkladı. Ercan "Ekonomisi kötü olan ülkelerde deprem kırağın yani felaket olur. Neden? Sağlam yerde sağlam yapı yapabilmek için kişisel gelirinizin yılda 25 bin dolardan daha yüksek olması gerekiyor.



Türkiye’nin ulusal geliri 11 bin dolar civarında. Demek ki Türkiye’deki depremler hala kırağın olmayı devam edecektir. Depremlerden korunmak için ne gerekiyor? Ekonomimizi, eğitimimizi geliştirmeni gerekiyor. En yoksul Japon’un ulusal geliri 45 bin dolardır.



Japonya’da depremin yıkıcı olması için 8’den büyük olması gerekiyor. Türkiye’de ise 5.5 şiddetindeki depremden sonrakileri öldürücü oluyor. Kaçınılmaz olarak buralarda bu 3 deprem olacaktır. Bir tanesi Gemlik Körfezinin girişinde İmralı depremi.



Bir tanesi Küçükçekmece İstanbul depremi. Bir tanesi de Marmara Ereğlisi önünde Tekirdağ depremi olmak üzere 3 tane deprem beklemektedir Marmara’yı. İstanbul depremini tabloda kırmızı kırağın olarak belirledim. Daha sonra Marmara Ereğli’sindeki beyaz kırağın vardır.



Beyaz fayın büyüklüğü 7.2 şiddetinde. İstanbul önünde olacak ise 6.4 ile 6.7 şiddetleri arası olacaktır. Gemlik kırığı ve Mudanya ile İmralı depreminin olacağı yerde 6.3 ile 6.10 arasında bir deprem olacaktır" diyerek yaşanan üzücü durumu gözler önüne serdi. 



Emlak365.com




Gelişmelerden Haberdar Olun

@