Son Dakika: AFAD Duyurdu, İzmir'de Peş Peşe Korkutan 2 Deprem Meydana Geldi!

2020 senesinde meydana gelen deprem ile yıkım yaşayan İzmir'de bugün de peş peşe depremler yaşandı. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile İzmir'de deprem yaşandığı duyuruldu. İzmir son dakika deprem haberi, İzmir'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde, merkez üssü neresi?

Son Dakika: AFAD Duyurdu, İzmir'de Peş Peşe Korkutan 2 Deprem Meydana Geldi!

Türkiye son dakika deprem haberleri ile sarsılmaya devam ederken bir deprem haberi de İzmir'den geldi. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD resmi hesabı üzerinden yapılan açıklama ile İzmir'de deprem meydana geldiği duyuruldu.

Peş peşe iki deprem ile sarsılan İzmirliler büyük panik ve korku yaşarken, 2020 senesinde yaşanan depremin de etkisi ile yaşanan panik arttı. Valilik tarafından yapılan ilk açıklamalarda depremden kaynaklanan olumsuz bir olay yaşanmadığı bilgisi paylaşılırken vatandaşlardan pandemi nedeni ile evlerinde kalmaları istendi.

SON DAKİKA İZMİR DEPREM HABERİ! İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU, İZMİR DEPREMİ ŞİDDETİ KAÇ?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından geçilen son dakika haberine göre İzmir'de deprem yaşandı. Peş peşe iki deprem ile sarsılan İzmir'in Menderes ilçesi merkezli ilk depremin büyüklüğü 4.3 olarak ilan edilirken ikinci deprem ise ilk derpemin sadece 4 dakika sonrasında 14:18 itibari ile yaşandı.

4.3 şiddetindeki depremin ardından ikinci deprem ise 4.3 şiddetinde meydana geldi. Her iki depremde İzmir'in Menderes ilçesi merkezli olarak meydana gelirken tüm İzmir'de şiddetli olarak hissedildi.

Son Dakika: AFAD Duyurdu, İzmir'de Peş Peşe Korkutan 2 Deprem Meydana Geldi! - Resim 1

Deprem kısa sürede sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girerken vatandaşların yaşadıkları korku ve panik paylaşımlarına da yansıdı. 19 Mayıs resmi tatili nedeni ile depreme evlerinde yakalanan İzmirliler büyük panik yaşarken deprem konusunda yapılan yorumların çoğunda daha şiddetli hissedildiği yorumları dikkat çekti.

SONRAKİ HABER