Son Dakika, AFAD Duyurdu! Malatya Korkutan Depremle Sallandı!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bir deprem meydana geldi. Depremin şiddeti kaç, can ve mal kaybı var mı?

Son Dakika, AFAD Duyurdu! Malatya Korkutan Depremle Sallandı!

Türkiye'de bir deprem duyurusu daha yapıldı. Özellikle son dönemlerde orta şiddetli depremlerin yoğunlaştığı Malatya'da bir deprem daha olduğu bildirildi. Depreme dair tüm teknik bilgiler AFAD Desprem Dairesi tarafından duyuruldu.

MALATYA DEPREMLE SALLANDI!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.5 olduğu bildirildi.

afad deprem-3

AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgilere göre depremin bugün 22:04'te olduğu bildirildi. 15 km derinlikte meydana gelen deprem Malatya ve çevre illerden de hissedildi.

CAN VE MAL KAYBI YOK!

Malatya'da meydana gelen depremin ardından bu ilde bulunan AFAD ekipleri saha çalışmalarına başlkadılar. Şu ana kadar vatandaşlardan can ve mal kaybına dair herhangi bir olumsuz bildirimde bulunulmadığı öğrenildi. Bölgenin orta şiddetli depremlere alışkın olmasından dolayı vatandaşlar da büyük bir panik yaşamadılar. Kısa süreli bu sarsıntı sadece bu depremin daha büyük bir depremin habercisi mi noktasında endişe yarattığı bildirildi.

BÖLGEDE DEPREM RİSKİ VAR

Deprem uzmanlarının sıklıkla uyarı yaptıkları bölgelerden birisi de Malatya olduğu biliniyor. Bölgede fay hatlarında hareketlilik olduğu ve bundan dolayı orta şiddetin üst seviyesinde depremlerin olabileceği uzmanlarca dile getiriliyor. Hatta geçtiğimiz yıllarda Elazığ'da olan ve yıkıcı etki yapan depremin aynı hattaki fay hattındaki kırılmadan kaynakladığı deprem uzmalnlarınca sıcağı sıcağına dile getirildi. Şimdilik uzmanları bölgede yüksek şiddetli bir deprem beklemediklerini bile getiriyorlar.

KANDİLLİ DEPREMİ 4.6 ŞİDDETİNDE DUYURDU

AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Türkiye'de deprem ölçümü yapan iki saygın kurum olarak dikkate alınıyorlar. Ancak bu iki kurumun deprem ölçümlerinde zaman zaman küçük farklar oluşabiliyor. Bu son depremde de AFAD deprimi 4.5 şi,ddetinde açıklarken Kandilli 4.6 şiddetini duyurdu.