Son Dakika AFAD Kandilli Deprem Haberi! Muğla Seydikemer Gece Yarısı Sallandı!

AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafında verilen bilgilere göre bu gece Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir deprem oldu.

Gündem 17.01.2022 - 01:53 17.01.2022 - 01:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye bir deprem ülkesi olarak sık sık orta şiddetli depremlerle karşılaşmaya devam ediyor. Bugün Ege Bölgesi çevresinde çok önemli yer sarsıntıları meydana geldi. Yunanistan tarafında en büyüğü 5.4 şiddetinde olan çok sayıda deprem gerçekleşti. Türkiye tarafında da küçük şiddetli depremler akşam boyunca oldu. Gece saatlerinde ise Muğla'nın Seydikemer ilçesinde endişe yaratan bir deprem hissedildi. 

AFAD VE KANDİLLİ DEPREMİ DUYURDU

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bu gece saat 01:16'da bir deprem gerçekleşti.  Bu depremin şiddetinin 4.3 olduğu açıklandı. Akdeniz açıklarında gerçekleşen depremin merkez üssünün Seydişehir ilçesine uzaklığının 25 km olduğu bildirildi. Depremin derinliği ise 7,14 km olarak bildirildi.

AFAD muğla deprem bilgi mesajı

KANDİLLİ FARKLI AÇIKLAMA YAPTI

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan deprem bilgilendirmesine karşın Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada bazı farklılıklara yer verildi. Kandilli bu depremin direkt olarak Akdeniz'de gerçekleştiğini duyururken şiddetinin 4.5 ve derinliğinin de 25 km olduğunu ilan etti. 

DEPREM MUĞLA VE ÇEVRESİNDE HİSSEDİLDİ

Gece saatlerinde meydana gelen deprem başta Muğla'nın Seydikemer ilçesi olmak üzere tüm çevre il ve ilçelerde de hissedildi. AFAD Deprem Dairesi tarafından verilen bilgilere göre gece gece panik oluşturan bu depreme dair herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Yetkili birimlere vatandaşların Muğla ve çevresinde yaptıkları bir olumsuz ihbar bulunmuyor. Can ve mal kaybına neden olmayan bu depremin kısa süreli oluşu ise vatandaşların yaşladıkları paniğin kısa sürmesini sağladı.

Akdeniz ve Ege çevresinde yoğunlaşan yer sarsıntıları vatandaşların büyük bir deprem konusunda endişe duymalarına neden oluyor. Bölgedei fay hatlarının oldukça hareketli olması büyük bir deprem habercisi olduğu şeklinde yorumlansa da bu konuda deprem uzmanları tarafından yapılan bilimsel bir açıklama veya uyarı bulunmuyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@