Son Dakika! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Koronavirüs Tedbiri! Başkan Mansur Yavaş Açıkladı! 65 Yaş Ve Üzeri Vatandaşlara Toplu Taşımada Ücretsiz Uygulaması Kaldırıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs ile alakalı olarak tedbir kararları alıp uygulamaya başladı.

GÜNDEM 21.03.2020 - 18:28 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365
Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs ile alakalı olarak tedbir kararları alıp uygulamaya başladı. Başkan Mansur Yavaş'ın bizzat duyurduğu yeni uygulamada 65 yaş ve üzeri vatandaşlar toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanamayacaklar. Yaşlı vatandaşların koronavirüsten korunması için alınan bu kararı Başkan Yavaş naif bir mesajla ilan etti.

Türkiye'nin koronavirüs ile olan mücadelesi topyekun bir şekilde devam ediyor. Ölümcül virüsün toplumun geniş kesimlerine yayılıp ülkenin tamamını esir almasının önüne set çekmek için tüm yetkili birimler ellerini taşın altına sokuyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tehdidine karşı duyarlı icraatları ile gündeme gelirken en son tedbir uygulamasını bizzat Başkan Mansur Yavaş duyurdu. Sosyal medya üzerinden yapılan bilgilendirmeye göre 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların Ankara'da toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanması uygulamasına son verildi.

Koronavirüste yüksek risk grubunda yer alan yaşlı vatandaşların evden çıkmamaları amacıyla getirilen tedbir uygulaması hakkında Başkan Yavaş, “65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz yararlanması uygulaması kentimizde geçici olarak askıya alınmıştır. Torunlarınızın talepleriyle bu önlemi aldık. Sevgili büyüklerimiz, sizi seviyor ve güvende olmanızı istiyoruz..”dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

“Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında ülkemizde de olağanüstü bir süreç yaşanmaktadır.

5393 sayılı Belediye Kanunu'nun “Belediye Başkanının görev ve yetkileri” başlıklı 38. maddesinin m bendi “Belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak” hükmünü amirdir.

Başta yaşı ileri vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın salgın hastalıktan korunması amacıyla, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulaması Ankara'da geçici olarak askıya alınmıştır”

Alınan ve uygulamaya konulan karar gereği Ankara'da 65 yaş vüzeri vatandaşlar toplu ulaşım araçlarından ikinci bir talimata kadar ücretsiz yararlanamayacaklar. Koronavirüsün yayılmasını engellemeye yönelik bu uygulama Türkiye'nin bazı şehirlerinde de devreye girmeye başladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@