SON DAKİKA: Bursa Uludağ Erikli Yaylası Yanıyor! Orman Yangını Şiddetli Lodos İle Yayıldı

Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Uludağ Erikli Yaylası civarında şiddetli orman yangını başladı.

GÜNDEM 22.12.2019 - 10:04 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Uludağ Erikli Yaylası civarında şiddetli orman yangını başladı. Ekipler olay yerine intikal ederken hızı saatte 70 kilometreye ulaşan Lodos nedeni ile yangın kısa sürede yayıldı, bölgede alarm verildi!

Yemyeşil ormanları ve kışın eşsiz kar manzarası ile dikkat çeken Uludağ yaylaları arasında yer alan Erikli Yaylası ne yazık ki orman yangını ile mücadele ediyor. Bu sabah 07:30 itibari ile başlayan orman yangınına ekiplerin müdahalesi sürerken bölgede başlayan şiddetli lodos yangının yayılımını hızlandırırken ekiplerin de işlerini zorlaştırdı. 

ORMAN YANGINI ŞİDDETLİ LODOS İLE HIZLA YAYILDI! Bölgede yaşayan kişilerin sabah 07:30'ta yapmış oldukları yangın ihbarı ile çok sayıda ekip bölgeye intikal etti. Uludağ'ın hemen eteklerinde yer alan Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde bulunan Erikli Yaylası'nda ormanlık alandan yükselen alevler ne yazık ki şiddetli lodos ile kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen ekiplerin de yangına müdahalesi sık sık yön değiştiren şiddetli rüzgar nedeni ile yetersiz kaldı. Bölgede çok sayıda itfaiye eri tarafından arasözler ve itfaiye araçları ile yapılan müdahaleler sürerken ilk etapta yangının kontrol altına alınması amacı ile ekiplerin müdahale ettiği bildirildi... Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@