SON DAKİKA... Çalışma Bakanı Selçuk Hükümetin Asgari Ücret Jestini Açıkladı

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile asgari ücretli çalışan vatandaşlara sağlanan destek tutarını açıkladı.

GÜNDEM 10.01.2020 - 09:47 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile asgari ücretli çalışan vatandaşlara sağlanan destek tutarını açıkladı. Bu çerçevede işçilerin maaşlarına hükümet tarafından verilen zam miktarı da belli oldu. Çalışma Bakanı Selçuk tarafından aktarılan bu son dakika gelişmesinin detaylarını haberimizde ele alıyoruz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çalışma ve iş dünyası, kamu gündemi, ekonomi ve merak edilen konu başlıklarına dair değerlendirmelerini Hürriyet Gazetesi'ne vermiş olduğu bir röportaj ile ele aldı. ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK'TAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASIÇalışma Bakanı Selçuk yapmış olduğu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücret görüşmeleri sırasında yapmış olduğu jest konusuna değindi. Bu çerçevede hükümetin çalışanlara ne tür bir jest yaptığını açıklayan Bakan Selçuk, işverenlerin maaş zammı önerisini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücretle çalışanları enflasyon karşısında ezidrmeme prensibini açıklayan Bakan Selçuk 2020 yılı için işverenlerin 2 bin 250 TL maaş önerisinde bulunduklarını hatırlattı.Hükümetin bu önerinin üzerine jest desteği verdiğini ifade eden Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı. "Geçtiğimiz sene asgari ücret desteğinin 2019 yılı için son kez verildiğini açıklamamıza rağmen, bu sene zam oranının enflasyon oranının altında kalmaması için 2020 yılı için de 75 liralık asgari ücret desteğini vereceğiz. Asgari ücret desteği işçiye jestimizdi. Bir işçi bazında düşünüldüğünde düşük bir rakam olarak görülse de, bu desteğin toplam maliyeti 6 milyar liranın üstünde. Hem işçimiz hem de işverenimiz için önemli bir destek."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@