Son Dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Aşı Olmayan İşçiler İçin PCR Testi Zorunluluğu Getirildi!

Aşı karşıtlarına kötü haber geldi! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından aşı olmayan işçiler için PCR testi zorunluluğu getirildi. 81 ile genelge gönderildi!

Gündem 03.09.2021 - 16:25 03.09.2021 - 16:30 Gülcan Özer

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelge kapsamında aşı karşıtlarına yeni bir kötü haber daha verilmiş oldu. Koronavirüs aşısı olmayan işçilere 81 ile gönderilen genelge kapsamında aşı olmayan işçilere haftada bir kere PCR testi yaptırma zorunuluğu getirilmiş oldu. 

PCR TESTİ ZORUNLULUĞU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sonbaharın yaklaşması ile beraber vaka sayısında yaşanan artış alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Artan vaka sayısı nedeni ile yeni kısıtlamalar ve yasaklamalar gündeme gelirken hükümet aşı zorunluluğu yerine aşı olmayanlara kısıtlama kararlarını devreye sokuyor. 

Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından son dakika olarak 81 ile gönderilen genelge kapsamında 6 Eylül tarihi itibari ile aşı olmayan işçilerden işverenleri ya da işyeri tarafından zorunlu olarak haftada bir kere PCR testi isteme hakkı tanıdı. 

işçilere test zorunulluğu geldi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AŞI ZORUNLULUĞUNA KARŞIYIM DEMİŞTİ! 

Daha önce "Koronavirüs aşısı zorunlu olacak mı?" sorusuna yanıt veren Cumuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ben aşının zorunlu olmasına karşıyım" yanıtını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan aşının zorunlu olması yerine gönüllülük esası ile aşı olmaktan yana olduğunu belirterek herkesi aşı olmaya davet etmişti. 

Yapılan tüm çağrılara rağmen aşılama oranında istenilen seviyeler yakalanamazken sonbahardan önce toplumsal bağışıklığın yakalanabilmesi adına mutlaka en az yüzde 80 oranında aşılama oranının yakalanması gerektiği belirtiliyor. Pek çok ilde aşı karşıtlarının yürüttüğü yoğun çalışmalar neden ile ne yazık ki bu oranın altında kalınırken aşı olmayan kişilere PCR testi zorunluluğunun yaygınlaşabileceği uyarısı daha öncede yapılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@