SON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK Borçları Silinmesine Dair Umut Veren Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında KYK Borçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 10.12.2019 - 16:06 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında KYK Borçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda mezunlara yönelik umut dolu açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan borçların silinip silinmeyeceği yönünde önemli ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi konusuna dair açıklamalarda bulundu. KYK BORÇLARINA DAİR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMACumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında öğrencilerin sorularını yanıtladı. KYK Öğrenim Kredisi borçlarına ilişkin çalışmalara dair öğrencilerin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredilerin borçlarının silinmesi, bursa çevrilmesine dair şu ifadeleri kullandı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KYK KONUŞMASI“Kredi olayı farklı. Krediyi her müracaat eden alıyor ama daha sonra ödemek üzere alıyor. Burs konusunda ödeme sorunu yok. Beklentinizi biliyorum tamamıyla bu borçların silinmesi süreci olacaktır. O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. O da nedir? Demek ki kredi olayı kalkacaktır. Sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun çalışmasını, değerlendirmelerini yapıp adımımızı da ona göre inşallah atacağız.”MALİYE BAKANLIĞI'NDAN DA AÇIKLAMA GELMİŞTİKYK öğrenim kredisi borçlarına dair hükümet kanadından yapılan açıklamalardan bir tanesi de Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan gelmişti. Bakan Albayrak meclis kürsüsünden yapmış olduğu konuşmasında borçlar ile ilgili çalışma olduğunu ifade etmişti.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@