Son Dakika Deprem Haberi: İstanbul'da Deprem Oldu, Marmara Sallandı!

AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile İstanbul'da deprem olduğu duyuruldu. Tüm Marmara Bölgesi illeri tarafından hissedilen deprem ile kısa süreli panik yaşandı. İstanbul'da deprem mi oldu, İstanbul depremi şiddeti kaç, merkez üssü neresi, deprem nerede oldu, son dakika deprem haberi nerede, şiddeti kaç?

Gündem 19.06.2021 - 14:59 19.06.2021 - 14:59 Serhat Karaman

7 ve üzerindeki şiddete sahip bir depremin her an vurmasının beklenmediği İstanbul yine sallandı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile depremin şiddeti ve merkez üssü belli oldu. 

İSTANBUL KARTAL'DA DEPREM OLDU, TÜM MARMARA SALLANDI! 

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile depremin şiddeti ve merkez üssü açıklandı. Depremin merkez üssü Kartal şiddeti ise 3.9 olarak ilan edildi. 

İstanbul Valiliğ tarafından yapılan açıklama ile şu ana kadar deprem nedeni ile olumsuz bir haber alınmadığı belirtilirken vatandaşlardan sakin olmaları istendi. Deprem haberinin duyulması ile telefon hatlarında yine büyük bir yoğunluk yaşanırken anlık olarak telefon hatlarında bazı sorunlar yaşandığı belirtildi. 

Özellikle de İstanbul'un Anadolu yakası ilçelerinde daha şiddetli hissedilen deprem nedeni ile panik yaşanırken sosyal medyada da deprem haberi kısa sürede TT oldu. Deprem korkusu yaşayan İstanbullular paniğe kapılırken vatandaşlara sakin olmaları ve pandemi nedeni ile evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıda  bulunuldu.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'DAN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI! 

Vali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "AFAD Başkanlığından alınan bilgilere göre; bugün saat 15.07'de Kartal ilçemiz Yakacık Çarşı Mahallesi civarında 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Güvenlik ve zabıta birimlerimize intikal eden herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. İlimize geçmiş olsun" diyerek bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@