Son Dakika! Dünya Genelinde İnternet Kesintisi Yaşandı, Büyük Sitelerde Error 503 Erişim Hatası

Gelen son dakika haberlerine göre dünya genelinde internet kesintisi yaşanıyor. Dünyanın en büyük online alışveriş siteleri arasında yer alan Reddit ve Amazon yanı sıra Spotify ve PayPal gibi dev sitelerin de yer aldığı çok sayıda sitede erişim sorunu yaşanırken Error 503 hatası alınıyor. İnternet İnternet neden yok, Amazon çöktü mü, Reddit 503 error hatası neden olur?

Teknoloji 08.06.2021 - 13:35 08.06.2021 - 13:35 Serhat Karaman

Dünya genelinde arıza sebebi henüz belirlenemeyen bir internet kesintisi yaşandığı ilan edildi. Yapılan açıklamada dünyanın en çok ziyaretçi alan büyük sitelerinin bazılarında da erişim sorunları yaşandığı, sitelere giriş yapmak isteyen kişilerin 503 sorunu ile karşılaştığı belirtiliyor. 

İNTERNET NEDEN YOK, AMAZON, SPOTİFY, PAYPAL VE REDDİT ÇÖKTÜ MÜ?

İnternet kesintisi sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Gelen son dakika haberine göre dünya genelinde küreesel erişim sorunu yaşandı. Gelen son dakika bilgisine göre, aralarında online alışveriş platformu Amazon ve Reddit'in de olduğu pek çok siteye erişim sağlanamadı ve sitelere girmek isteyen kişiler 503 error hatası ile karşı karşıya kaldı. 

Henüz nedeni belli olmayan bir arızadan dolayı meydana gelen kesinti yüzünden pek çok siteye erişilemediği belirtilirken arızanın neden kaynaklandığı hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Newsweek tarafından yapılan habere göre, son bir saatte Avustralya, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Avrupa ve Çin'den internet kesintisi ile ilgili raporlar gelirken daha sonra kullanıcılar sitelere giriş yapabildiklerini dile getirdiler. 

Bu ülke ve bölgelerdeki internet kullanıcıları tarafından yapılan yoğun şikayetelrde 'Error 503' uyarısı ile karşılaşıldığı belirtilirken erişim sorunu yaşanan siteler online alışveriş platformu Amazon, Twitch, Reddit, Spotify ve PayPal de yer aldığı belirtildi. Sitelerde yaşanan erişim sorunu İngiltere'de bazı resmi sitelerde ve hükümetin internet sitesinde, New York Times ve CNN internet sitesinde de hissedildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@