SON DAKİKA! Elazığ, Malatya Deprem Bölgesi İlan Edilecek Mi? Süleyman Soylu'dan Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da yaşanan ve çok sayıda kenti etkileyen deprem nedeniyle bölgenin afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 01.02.2020 - 14:21 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da yaşanan ve çok sayıda kenti etkileyen deprem nedeniyle bölgenin afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Elazığ'da yaşanan depremin ardından bölgede yaşanan sorunların çözümü hakkında açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu konuşmasında Elazığ ve Malatya'nın afet bölgesi ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin bilgi verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yapmış olduğu son dakika açıklamaları.ELAZIĞ VE MALATYA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLECEK Mİ?Son günlerde basında yer alan ve deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların da merakla beklediği 'Elazığ ve Malatya'nın afet bölgesi ilan edilecek mi?' sorusu yanıt buldu. Bakan Süleyman Soylu konuya dair şu ifadeleri kullandı. "Afet bölgesi ilan edilsin" diye bir tartışma var. Bizim kanunumuzda afet bölgesi yok, afete maruz bölge var. eğer bir bölgede yaşama imkanı tamamen kalkmışsa afete maruz bölge ilan ediliyor. Ama afet bölgesi denilen bir kavramımız söz konusu değil. Ama şu var, başından beri hem ekonomik olarak yapabileceğimiz tüm yardımları, sosyal yardımları da genel hayata etkin almaya çalışıyoruz.Yine diğer kurumlarımızın SGK, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ortaya koyduğu ertelemeler söz konusu, Enerji Bakanlığımızın ortaya koyabilecekleri var. Ama burada bir şeyi daha düşünüyoruz. Burada, kanunda böyle bir şey yokken, böyle bir talep yokken "afet bölgesi ilan edilsin" demek biraz siyasi bir yaklaşım olur."'ŞEHRİN HAYATINI TAMAMEN DURDURMAK SÖZ KONUSU DEĞİL'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasının devamında şehrin hayatını tamemen durdurmak söz konusu değil dedi. Şehrin ekonomisini düşündüklerini ifade eden Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı."Ekstra bir takım meseleler çıkarsa hem şehrin içinde yaşayan arkadaşlarımızla hem diğer kamudan bunu isteyenlerle değerlendirilir. Ama şu anda buna bir vesileyle "afet bölgesi ilan edilebilir" demek hem olmayan bir şeyi vatandaşımıza sunmak olur ki bu bizim açımızdan işin başından beri yürüttüğümüz meseleler çerçevesinde doğru değildir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@