Son Dakika: Enflasyon Alev Aldı, Dolar ve Euro Patladı, Altın Fiyatları Düştü!

TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon raporu sonrası piyasalarda tansiyon yükseldi! Dolar kuru, Euro kuru son derece hızlı bir şekilde yükselirken gram ve çeyrek altın düştü. İşte son durum!

Gündem 03.11.2021 - 11:28 03.11.2021 - 11:28 Gülcan Özer

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından TÜİK piyasaların büyük bir merakla beklemiş olduğu Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Açıklanan rapor ile enflasyon rakamlarında yaşanan sert yükseliş Ekim ayında  da devam ederken piyasaların enflasyon rakamlarına tepkisi sert oldu. 

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimine rağmen enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin devam etmesi ile beraber dolar ve euro kuru büyük bir hızla yükselişe geçerken altın fiyatları ise FED tarafından açıklanacak olan faiz kararı baskısı nedeni ile bu yükselişe eşlik edemedi ve düşüş yönlü seyretti. 

3 KASIM 2021 DOLAR VE EURO KURU NE KADAR, BUGÜN 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?

Dolar kuru dün Naci Ağbal'ın görev açıklaması ile düşüşe geçmiş ve 9,50 TL seviyesinin altını görmüştü. Yapılan haberin piyasa tarafından yanlış yorumlanması ve Naci Ağbal'ın yeniden Merkez Bankası Başkanı olarak göreve geleceği beklentisinin oluşması ile dolar kuru düşmüştü.

3 kasım dolar kuru

Bugün ise Türkiye İstatsitik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan enflasyon raporu ile beraber dolar kuru yeniden yükselişe geçti. Yaşanan yükseliş ile beraber dolar kuru alış 9,6250 TL ve satış fiyatı 9,6285 TL seviyesi üzerinden işlem görmeyi sürdürdü. Euro kuru da yaşanan bu yükselişe eşlik etti. Euro kuru alış 11,1525 TL ve satış 11,1583 TL oldu. 

altın fiyatları 3 kasım

FED BASKISI ALTINDA OLAN ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ! 

Yüksek enflasyon rakamlarına rağmen bugün açıklanacak olan FED faiz kararı baskısı altında olan altın fiyatları ise düştü. Gram altın 552,04 TL ve çeyrek altın 903 TL seviyiseni görürken ons altının fiyatı ise 1.782,50 dolar seviyesine kadar çekildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@