Son Dakika: İzmir Foça ve İstanbul Sarıyer'den Yeni Orman Yangını Haberi Geldi!

Türkiye orman yangınları ile mücadeleye devam ederken İstanbul ve İzmir'den son dakika yangın haberleri peş peşe geldi. Detaylar haberimizde...

Son Dakika: İzmir Foça ve İstanbul Sarıyer'den Yeni Orman Yangını Haberi Geldi!

Türkiye 28 Haziran tarihinden bu yana peş peşe gelen orman yangını haberleri ile mücadele etmeye devam ederken ne yazık ki söndürülen her oürman yangını sonrası yeni bir yangın haberi daha gelmeye devam ediyor. İlk olarak Manavgat'ta başlayan sonrasında farklı illerde meydana gelen orman yangınları haberlerine bir yenisi daha eklendi.

İSTANBUL SARIYER'DE ORMAN YANGINI BAŞLADI!

Kaçak yapılaşma ve yapılan ağaç katliamları ile doğası tahrip olan İstanbul'da kalan son ormanlar büyük değer taşırken ne yazık ki İstanbul Sarıyer'de orman yangını başladığı haberi ajanslara bomba gibi düştü. Sarıyer bölgesinde yer alan ormanlık alanda başlayan orman yangını ihbari ile itfaiye ekipleri hemen olay yerine sevk edilirken yangına havadan müdahale de yapıldı.

Söndürme helikopteri dumanların yükseldiği bölgeye su boşaltarak yangının yayılmadan söndürülmesini sağlamak adına çalışmalara başlarken birkaç gün önce uzmanlar tarafından İstanbul'da nem oranının aşırı düşmesi nedeni ile yangın uyarısı yapıldığı belirtiliyor.

istanbul-sarıyer-orman-yangını

İZMİR FOÇA SON DAKİKA ORMAN YANGINI HABERİ!

İzmir Foça'da ormanlık olanda dumanların yükselmesi üzerine hemen ekipler olay yerine sevk edildi. Makilik alanda çıkan yangının etkilediği bölgede kızılçam ağaçlarının da olduğu belirtilirken yangının yayılmadan söndürülmesi amacı ile çalışma başladıldı.

Foça Kozbeyli Mahallesi sınırları içerisinde bulunan makilik alanda başlayan yangına 2 uçak, 2 helikopter ve 9 arazöz tarafından desteklenen yangın söndürme ekipleri müdahale ederken itfaiye ekiplerinin yangınları kontrol altına almak için müdahalelerin sürdüğü belirtiliyor.