Son Dakika: Kritik Kabine Toplantısı Öncesi Muhtemel Yeni Tedbir Kararları Basına Sızdırıldı!

Bayram sonrası vaka sayıları patlama yaşarken aşı olmayanlara kısıtlama ve yeni tedbir kararları için kritik kabine toplantısı bugün yapılıyor!

Gündem 02.08.2021 - 09:20 02.08.2021 - 11:25 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine için kritik gün geldi. Türkiye'nin bir yandan orman yangınları bir yandan da artan koronavirüs vaka sayıları ile boğuştuğu bir ortamda yapılacak olan kabine toplantısı ile son derece kritik kararların açıklanması bekleniyor. 

Kabine toplantısı öncesi ise masada olan konuşulacak önemli gündem maddeleri yine basına sızdırıldı. Özellikle de koronavirüs salgını nedeni ile gündeme taşınan maddeler aşı karşıtları için büyük önem taşıyor. Çünkü bazı meslek gruplarına zorunlu aşı uygulaması istenirken yine aşı olmayanlara kısıtlama ve yasaklar da gündemdeki yerini koruyor. 

KABİNE TOPLANIYOR: AŞI OLMAYANLARA KISITLAMA GELECEK Mİ, HANGİ MESLEK GRUPLARINA AŞI ZORUNLU OLACAK?

Kritik kabine toplantısı öncesi basına sızdırılan son dakika haberlerine göre kabine toplantısı öncesi her zaman olduğu gibi Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca tarafından Bilim Kurulu Toplantısı ile alınan tavsiye kararları kabineye sunulacak. Bakan Koca özel bir sunum yaparak yaşanan son gelişmeleri, koronavirüs vaka sayıları ve hastalığın seyri hakkında bilgilendirmede bulunacak. 

Bilim Kurulu tarafından alınan aşı zorunluluğu hakkındaki tavsiye kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Son kulis haberlerine gere bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kapalı sosyal olanlara aşı olmayan kişilerin girişlerinin yasaklanması, bu tip alanlara giriş öncesi koronavirüs testi istenmesi, okullarda yüz yüze eğitimin sadece aşı olan öğrencilere açılması gibi tedbirler sunulacak. 

Yine Doktor ve Öğretmen gibi bazı meslek gruplarının aşılama konusunda kararın kendilerine bırakılması yerine zorunlu hale getirilmesi de talep edilecek. 

kabine toplantısı aşı zorunluuğu

KABİNE ÖNCESİ BASINA SIZDIRILAN SON DAKİKA YENİ KORONAVİRÜS KISITLAMA TEDBİRLERİ VE GELEBİLECEK YENİ OLASI YASAKLAR! 

Restoran, kafe, lokanta, sinema, sergi salonları, AVM ve stadyum gibi kalabalık sosyal ortamlara sadece aşı olanların ya da PCR testi yaptıranların girmesi, 

Belirli meslek gruplarına zorunlu aşı uygulamasının getirilmesi, 

Okullarda sadece aşı olan öğrencilerin yüz yüze eğitim alması, aşı olmayanların online eğitime devam etmesi, 

Aşı olmak istemeyen kişileri aşı olmaya teşvik edecek uygulamaların hayata geçirilmesi. 

kabine toplantısı bugün saat kaçta

KABİNE TOPLANTISI BUGÜN NE ZAMAN, KORONAVİRÜS TEDBİR KARARLARI BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Yeni kabine kararları için kritik toplantı bugün saat 15:00 itibari ile başlarken toplantının uzunluğuna göre değişmekle beraber alınan kritik kararların bugün saat 18:00 ile 21:00 arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan ulusa sesleniş konuşması ile ilan edilmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@