Son Dakika Lodos Can Aldı! Çocuğunu Uçan Çatının Altında Kalmaktan Kurtaran Anne Kendi Kaçamadı

İstanbul'da şiddetli rüzgar nedeniyle bir yapının çatısı vatandaşların üzerine uçtu. Elde edilen ilk bilgilerde bir vatandaş hayatını kaybederken 4 vatandaş ise yaralandı.

Gündem 29.11.2021 - 15:59 29.11.2021 - 16:28 Mustafa Karagöz

Türkiye genelinde özellikle sahil kentlerinde şiddetli lodos etkili oluyor. Bursa'da ve İstanbul'dan gelen haberlerde vatandaşların yaralandığı haberleri geldi. Acı olay ise İstanbul'da yaşandı. Bir anne uçan çatının altında kalmak üzere olan çocuğunu kurtardı ancak kendi kurtarılamadı. 

LODOS İSTANBUL'DA CAN ALDI

Türkiye'nin birçok şehrinde etkili olan rüzgar nedeniyle çeşitli kazalar yaşandı. Birçok kentte rüzgarın etkisi ile çatılar uçtu, direkler devrildi. İstanbul'da saat kulesinin devrilme anı ise kameralara yansıdı. Lodos nedeniyle ilk olay Bursa'da oldu.

Bursa'da bir simitçinin simit arabası lodos nedeniyle oluşan fırtınada devrildi. Simitler yola saçılırken, devrilen aracın altında kalan simitçi, başından ağır yaralandı. Olay anında bölgede olan diğer vatandaşlar hemen yaralanan vatandaşın yardımına koştı. Bölgeye gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından yaralı vatandaşı İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına aldılar. 

İSTANBUL ESENYURT'TA BİR ANNE UÇAN ÇATININ ALTINDA KALDI

İstanbul'un Esenyurt İlçesinde bir binanın çatısı sokakta bulunan vatandşaların üzerine uçtu. Kopan çatının parçaları vatandaşların üzerine düşerken bu parçalar yaralanmalara neden oldu. Ayrıca uçan çatının bir parçası bölgede bulunan bir çooğun üzerine düşecekken annesi son anda çocuğu kurtardı. Ancak çatının altında kalan anne kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

Rüzgarın Saatteki Hızı 129 Km'ye Çıktı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre de, rüzgarın saatteki hızının en yüksek ölçüldüğü bölge Beylikdüzü olurken burada rüzgarın hızı 129 km'ye kadar çıktı. Ayrıca kent genelinde farklı noktalarda ağaçların koptuğu, çatıların uçtuğu bir güvenlik kulubesinin içerisinde personelle birlikte uçtuğu haberleri geldi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@