Son Dakika! Ramazan Bayramı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı açılış etkinliği kapsamında enflasyona dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun boynunun kırılacağını söyledi.

Gündem 16.04.2022 - 14:37 16.04.2022 - 14:37 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kemer – Kumluca Yolu ‘Phaselis Tüneli’ Açılış Töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış törenine video konferans yöntemi ile canlı bağlandı. Bu kapsamda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle projenin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Daha sonra ise ekonomi başlıklarına değindi. 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN ENFLASYON AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında yeni hizmete giren projenin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum dedi. Tünelin bölge ulaşımında çok büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan hedeflenen avantajlara dair veriler açıkladı. Daha sonra yeni yapılan eserler ve hayata geçirilen projeler ile çalışmaların devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin dört bir yanının otoyol, tren hatları ve havalimanlarıyla donatıldığını açıkladı. Bundan sonraki hedefin ise 2053 projesi olduğunu açıkladı. 

Ekonomi Başlıkları Enflasyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında enflasyon hakkında konuştu. Yaşanan fiyat artışı sıkıntısının dünyanın ortak sorunu olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerdendir. Mevsim etkisinden kaynaklanan istisnai durumlara itibar edilmemesini istiyorum. İsteyen herkesin çalışacak işi vardır. Türkiye siyasi olarak yakı tarihinin en itibarlı konumundadır. Üretim tarafında işler iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimize ulaşmanın önünde hiçbir engel kalmayacaktır." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca 2053 vizyonuna sarılacağımızı ve bu sayede önümüzdeki durabilecek güç kalmayacağını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@