Son Dakika Resmen Açıklandı! Milli Takımda Şenol Güneş Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu yapmış olduğu bir basın açıklaması ile Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Gündem 10.09.2021 - 14:38 10.09.2021 - 14:38 Mustafa KARAGÖZ

Son dönemlerde alınan kötü sonuçların ardından hedefte olan Şenol Güneş için karar verildi. TFF'den yapılan basın açıklamasında Şenol Güneş'in görevine son verildiği duyuruldu. 

ŞENOL GÜNEŞ MİLLİ TAKIMDAN AYRILDI

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığını duyurdu. Çok kısa yayımlanan basın açıklamasında anlaşmanın karşılıklı olduğu ifade edildi. 

İşte Ayrılık Açıklaması

"A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş'e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz"

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz dönemde üst üste iyi sonuçlar alan Milli Takım ilk olarak ilkbaharda Letonya ile 3-3 berabere kalmıştı. O tarihten sonra Euro 2020'de yer alan A Milli Takım İtalya, Galler ve İsviçre ile 3 maç oynamış üçünüde kaybetmişti. Son olarak 2-0 öne geçilen Karadağ maçının 2-2 bitmesi ve Hollanda karşısında alınan 6-1'lik mağlubiyet sonucun bu noktaya gelmesine neden oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@