Son Dakika: Rus Ordusu Ukrayna'ya Girdi, ABD Karşılık Vereceğiz Dedi, Savaş Başladı!

Rusya tüm dünyaya meydan okumaya devam ediyor. Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. ABD karşılık vereceğiz derken bölgeden patlama sesleri geliyor!

Gündem 24.02.2022 - 06:50 24.02.2022 - 06:53 Gülcan Özer

Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin bu sabah yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Ukrayna'nın doğusundaki Donbass'a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurdu. Gelen açıklamanın ardından Ukrayna'nın başkenti Kiev'den büyük patlama sesleri geldiği açıklanırken Putin'in açıklamasının ardından flaş bir açıklama da ABD Başkanı Biden'den geldi. 

Biden, Putin'in Ukrayna'ya girme kararına büyük tepki göstererek "Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkımın tek sorumlusu Rusya'dır. ABD ve müttefikleri birlik ve kararlılıkla karşılık verecektir" dedi. Tüm dünyaya başkaldıran Rusya ise elindeki büyük petrol ve doğalgaz gücünden aldığı destekle bağımsızlığını tanıdığı Donbas'a girdi. 

RUS TANKLARI DONBAS'A GİRDİ, BÖLGEDEN PEŞ PEŞE PATLAMA SESLERİ GELDİ! 

Rusya'nın dünyanın tüm karşı çıkmasına ve yaptırım tehditlerine rağmen bu sabah Donbas'a girdiği açıklandı. Askeri operasyonun başladığı açıklamasını bizzat Putin kendisi yaparken bu duyurunun ardından Ukrayna'nın Donbas bölgesinde yer alan Kramatorsk kentinden peş peşe patlama sesleri gelmeye başladı.

donbas operasoynu

Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolünde bulunan Donbas bölgesinde Rus ordusuna ait tankların geçiş görüntüleri kameralara yansımıştı. Rus askeri araçlarının bulunduğu konvoyun Ukrayna'nın Donbas bölgesinin yer aldığı sınıra doğru ilerlediği belirtilmişti. Bu görüntülerin ardından Ukrayna, Rusya'nın bu akşam saatlerine kadar askeri operasyon yapabileceği iddiasını gündeme taşımıştı. 

rus ordusu

DÜNYANIN EN BÜYÜK 2. ORDUSUNA SAHİP OLAN RUSLAR PETROL VE DOĞALGAZ GÜCÜ İLE DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR 

Dünyanın en büyük orduları sıralamasında 2. sırada bulunan Ruslar aynı zamanda doğalgaz ve petrol gücü ile de dünyaya meydan okuyor. Zira Ukrayna krizi sonrasında açıklama yapan Avrupa Birliği, doğalgaz konusunda Rusya'ya fazlası ile bağımlı olduklarını itiraf etmişti. Katar'da yapmış olduğu açıklama ile Rusya'ya olası bir yaptırım uygulanması halinde kendi doğalgazlarının Avrupa'ya sevkinin teknik olarak mümkün olmadığını ve zaten bu kadar büyük bir talebi karşılayacak doğalgaz güçlerinin de bulunmadığını duyurmuştu. 

Putin tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Ukrayna'nın Donbas bölgesine gören Rus askerleri operasyona başlarken hem Donbas bölgesinden hem de ülkenin başkenti Kiev'den büyük patlama sesleri geldiği, fiziki savaşın resmen başladığı ilan edildi. Rusya'nın hamlesine batılı ülkelerin verecekleri yanıt takip edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@